20231120111431.png, фото
20 листопада 2023, 11:12

У «Довіднику безбар’єрності» з’явився розділ про взаємодію з військовими у цивільному житті

Майже в кожного з нас у найближчому колі знайомих є людина, яка боронить Україну від російського вторгнення або повернулася з війни. Наші Захисники і Захисниці раптово залишили звичайне життя цивільної людини та пішли на фронт після доволі короткотривалого навчання. А там – найстрашніша війна цього століття в найгірших її проявах.

Ми маємо знати, як зустрічати їх удома, розуміти, як створити найбільш сприятливі умови, які допоможуть відновитися й розпочати цивільне життя.

Що відбувається з людиною, яка повернулася з війни?
Як допомогти людині впоратися з апатією?
Що не варто питати військових?
Як правильно подякувати?
Як облаштувати безбар’єрний простір і зручний побут для ветеранів/ветеранок з інвалідністю?

Відповіді на ці та інші запитання можна знайти у новому розділі «Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія» у «Довіднику безбар'єрності».

Також тут є методичні матеріали для проведення тренінгу серед держслужбовців, роботодавців, працівників соціальних служб, центрів зайнятості, психологів, педагогів, лікарів та всіх, хто дотичний до роботи з людьми, які мають бойовий досвід.

Нагадаємо, «Довідник безбар'єрності» – це гід з коректного спілкування, у якому зафіксовані нові норми безбар'єрної мови. Його створено за ініціативи першої леді Олени Зеленської у співпраці з громадськими організаціями, правозахисниками, психологами, батьками, які виховують дітей з інвалідністю, українськими та міжнародними експертами.