20231120170645.jpg, фото
20 листопада 2023, 16:53

У Луцьку відбувається тренінг щодо публічних закупівель

Сьогодні, 20 листопада 2023 року, у Луцьку проходить тренінг щодо публічних закупівель. Захід організували за сприяння Міністерства економіки України спільно із Проєктом технічної допомоги Європейського Союзу «Підтримка реформи публічних закупівель в Україні».

За дорученням начальника обласної військової адміністрації Юрія Погуляйка учасників заходу привітав його заступник – Олександр Троханенко.

Насамперед чиновник висловив вдячність Міністерству економіки України, який розробив проєкт Стратегії розвитку сфери публічних закупівель на період до 2026 року та нової редакції Закону України «Про публічні закупівлі».

До слова, цей закон визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад. Його головна мета – забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції.

«Сподіваюся, що це навчання стане для кожного з вас цікавим та корисним. Тож бажаю вам плідного навчання, цікавих обговорень та набуття нових навичок у сфері публічних закупівель», – зазначив Олександр Троханенко.

Потому – перейшли безпосередньо до семінару, де детально розглянули питання сучасного стану закупівель, а також напрацювання в частині професіоналізації сфери закупівель, зокрема новий професійний стандарт для фахівців з публічних закупівель. Окрім того, обговорили особливості закупівель під час воєнного стану, альтернативні інструменти закупівель, вимірювання ефективності закупівель для оптимізації процесу закупівель тощо.

Загалом близько 70 учасників заходу отримали методичні рекомендації, що стануться в нагоді під час проведення державних закупівель.