У Луцьку відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування
Сьогодні, 11 червня 2024 року, в головній адмінбудівлі краю відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові облради. Участь у заході взяли заступники голови ОДА Олександр Троханенко та Тарас Шкітер, а також представники територіальних громад.
Найперше заступник голови відділення Національного олімпійського комітету України на Волині Віктор Галан-Ващук закликав громади взяти участь в обласному фестивалі фізичної культури та спорту.
Захід відбудеться 23 червня, у Міжнародний олімпійський день, у Ковелі. В рамках фестивалю пройде передача олімпійського вогню та змагання між його учасниками у парковому волейболі, риболовному спорті, шашках, дартсі, гирьовому спорті та грі боча. Окрім того, пройдуть командні поєдинки: «Тато, мама я – активна сім’я», «Козацькі розваги» та «Перетягування линви». Уже відомо, що до події приєднаються близько 70 представників різних областей України.
Потому представниця Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Волинській області Юлія Спас поінформувала присутніх про результати моніторингових візитів у громади.
«Зокрема, ми перевіряли на додержання прав і свобод дітей, внутрішньо-переміщених осіб, людей, які перебувають у місцях несвободи, та військових під час проходження ВЛК у цивільних закладах охорони здоров’я. Щодо останнього були виявлені ряд недоліків, опісля Уповноваженим були скеровані відповідні акти реагування і зараз такі недоліки майже усунуті, – зазначила представниця омбудсмена на Волині. – Візити здійснювалися для того, аби ми могли спільними зусиллями покращити умови перебування та проживання усіх людей, які потребують захисту їхніх прав».
Також очільниця Волинського краєзнавчого музею Оксана Важатко наголосила на важливості комунікації з територіальними громадами задля ефективного збереження культурної спадщини в умовах воєнного стану. Йдеться про колекції, що входять у державну частину Музейного фонду України.
«Станом на травень 2024 року в нашій країні є пошкодженими чи зруйнованими 116 музеїв та галерей. Втрачено близько двох мільйонів предметів, що входять до державної частини Музейного фонду. На щастя, на Волині немає прикладів таких руйнувань і втрат, але музей Романа Шухевича у Львові доводить, що безпечних місць не існує. Тож ми маємо бути максимально ефективними, щоб зберегти нашу культурну спадщину», – сказала Оксана Важатко.
Крім того, музейні установи області упродовж року мають оцифровувати свої експонати та внести дані у Реєстр музейного фонду України. Тому директорка краєзнавчого музею закликала представників громад допомогти у цьому закладам.
Опісля керівник відділення Національної служби посередництва та примирення у Волинській області Володимир Демидюк розповів про роботу відомства, яке він представляє.
«Якщо на підприємствах чи установах вашої громади виникають конфліктні ситуації, то ви повинні знати, що існує Національна служба посередництва та примирення, до якої можна звернутися, щоб вирішити або запобігти колективним трудовим суперечкам, – сказав Володимир Демидюк. – Є чотири підстави, коли можна до нас звернутися: становлення нових або зміна існуючих соціально-економічних умов праці, відмова роботодавцем підписувати колективний договір на підприємстві, невиконання колективних договорів та невиконання вимог законодавства про працю».
Насамкінець керівниця проєктів ТОВ «Бранд Майстер Плюс» Наталя Тельнова представила органам місцевого самоврядування системи оповіщення, а керучий філією «Укресімбанк» Олександр Буць – можливості для громад від банку.