20190515113428.jpg, фото
14 травня 2019 року

У перелік інвестпроектів, що можуть реалізувати в області за кошти Державного фонду регіонального розвитку, внесли зміни

У перелік інвестпроектів, що можуть реалізувати в області за кошти Державного фонду регіонального розвитку, внесли зміни. Відповідне рішення прийняла регіональна комісія з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проектів, засідання якої під керівництвом голови облдержадміністрації Олександра Савченка відбулося сьогодні, 14 травня 2019 року.

- Дякую кожному, хто знайшов час прийти на комісію. Не вірю, щоби хоч хтось із нас старався для себе. Ми повинні працювати, аби залишити після себе щось на Волинській землі, - зауважив на початку засідання голова ОДА.

Слід зауважити, що таке термінове засідання регіональної комісії зібрали, аби внести зміни до узагальненого переліку проектів, що реалізовуватимуть цьогоріч за кошти ДФРР. Адже днями у столиці відбудеться засідання комісії Мінрегіону, на якій розглядатимуть пропозиції із області. Однак, якщо не передбачити у списку громадських проектів, то пропозиції відхилять.

Як повідомив заступник голови облдержадміністрації Валентин Цьось, в березні регіональна комісія затвердила узагальнений перелік для області, а на початку квітня поточного року вийшла постанова КМУ, яка передбачає, що 5,6 % від загальної суми ДФРР для області необхідно виділити на громадські об’єкти. Для Волині ця суму становить 15,1 млн грн.

До слова, такі проекти повинна затвердити нова комісія за такою ж процедурою, як відбувається відбір об’єктів ДФРР. Та для цього необхідно розробити нове положення, створити нову комісію, розглянути перелік та проголосувати на онлайн платформі. Відповідно це потребує часу.

Однак, аби не сповільнювати темпи реалізації вже попередньо відібраних в області інвестпроектів, комісія вирішила внести зміни до переліку, який цьогоріч затверджений на реалізацію нових проектів із сумою в 37 млн 871 тис. грн та залишити у списку реалізацію об’єктів на суму 22 млн грн. І таким чином залишити 15,1 млн грн на громадські проекти, які планують допрацювати.

Зокрема, із узагальненого списку члени комісії виключили 3 проекти: «Забезпечення якості доступності послуг у сфері надання пожежної допомоги на тетиторії сільських населених пунктів новоствореної Городищенської сільської об'єднаної громади Луцького району, Волинської області», «Реконструкція приміщення дитячого садка з ігровим залом в с. Видраниця по вул. Центральній, 49 Ратнівського району Волинської області (коригування)» та «Реконструкція загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів по вул. Шкільна, 18 в с. Колодяжне Ковельського району Волинської області». Саме ці об’єкти набрали найменшу кількість балів за результатами голосування.

Нагадаємо, Для Волині у 2019 році з Державного фонду регіонального розвитку передбачено 235 млн 582 тис. грн, з яких загальний фонд складає 204 млн 867 тис. грн, спеціальний – 30 млн 714 тис. грн. На сьогодні вже завершено незалежне оцінювання усіх інвестиційний проектів, які пропонувались до фінансування.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.