У селі Світязь вже проведено 30% мережі каналізування
Аби не сповільнювати темпи впровадження великого інфраструктурного проекту каналізування населених пунктів навколо озера Світязь, учора, 3 квітня 2019 року у Шацькому районі відбулася розширена нарада, у якій взяли участь представники обласної та місцевої влади, Шацького НПП, Служби автодоріг в області та будівельної дільниці ТзОВ «Вельт-Капітал», яка безпосередньо виконує роботи з каналізування. За дорученням голови обласної державної адміністрації очолював нараду заступник голови ОДА Валентин Цьось.
Основне завдання – залучити до цього процесу усіх, аби не лише провести каналізацію, але й забезпечити благоустрій пляжу та набережної села Світязь до початку туристичного сезону. В цілому, в області працюють над розбудовою інфраструктури усього Шацького району, тому мова йшла і про благострій інших територій.
Тож спочатку відбулося обговорення на базі Шацької районної ради, опісля ж учасники поїхали та оглянути усі об’єкти та подальші об’єми робіт.
- Це дуже серйозний інженерний проект, тому я хотів би, щоби місцеві органи влади допомагали підряднику вирішувати питання, пов’язані з його реалізацією, - зауважив Валентин Цьось.
А об’єми дійсно вражаючі, зважаючи на терміни виконання. Нагадаємо, підписання договору на виконання робіт відбулося у листопаді 2018-го, розпочали роботи вже 13-го грудня того ж року. На сьогодні уже встигли зробити 19 кілометрів напірної та 2,5 кілометри самопливної каналізації. Ввести усю систему в експлуатацію планують вже у 2020-му році.
- Цього року ми продовжили ці роботи на усіх об’єктах, по яких зроблені проекти: каналізування сіл Світязь, Пульмо та західної частини селища Щацьк. На цей час працює приблизно 15 монтажних бригад, які ведуть роботи на усіх трьох об’єктах. 21 одиниця техніки (екскаватори, самоскиди, маніпулітори) також приймають участь у монтажних роботах. Загалом ми маємо змонтувати 52 кілометри самопливної каналізації, 42 кілометри напірної каналізації, 22 кілометри підключень від будинків до магістральних каналізацій. Це 1230 каналізаційних колодязів, 24 каналізаційних насосних станції і три очисних споруди на кожну систему. Найбільша ділянка – це село Світязь. Нині на 15-ти кілометрах траси працює 7 бригад. Вже майже 30 відсотків мереж зроблено. Тобто з 19-ти кілометрів вже зроблено 6. Почали вже підключення будинків. До слова, підключень загалом буде ще 10 кілометрів. Лише у селі Світязь встановлять 500 каналізаційних колодязів та 11 насосних станцій, - повідомив керівник проекту ТзОВ «Вельт-Капітал» Олександр Долгов.
Відтак, заступник голови облдержадміністрації Валентин Цьось запитав підрядника, яка потрібна допомога від місцевої влади, аби не сповільнювати темпу. Більше того, роботи треба організувати так, щоби це не заважало відпочиваючим, адже роботи продовжуватимуть й влітку.
- Щодо села Світязь – нам потрібна підтримка землевпорядників, які мають допомогти нам розмічати траси як напірних, так і самопливних систем. Бо ми часто попадаємо на приватні території і не знаємо чи це самозахвачені, чи офіційні території. Тобто, маємо розуміти, щоби не зайти на приватну територію і прийняти технічне рішення. Хочемо розуміти де можна пройти, а де можна обійти, щоби зробити усе законно і офіційно, - сказав Олександр Долгов.
Оглядаючи об’єкти, присутні відвідали вул. Набережну в с.Світязь та оглянули центральний пляж, благосутрій якого облаштували за рахунок коштів Шацького національного природного парку та представників бізнесу, які вирішили допомогти за можливість розташування своїх торговельних точок на території центрального пляжу. Нині тут облаштовано вже 1,4 км.
- Все, що знаходяться наразі на пляжі – це тільки завдяки Шацькому національному парку. Парасольки, посіяна трава, завезений пісок. Щодо Набережної, то в цьому році ми завершили вже майже півтора кілометра. Продовжимо у наступному, бо те завдання, яке ми собі поставили, зробити до початку сезону відпочинку, ми вже виконали. Дорожнє полотно ми ще тут практично не робили. Зараз ми зробили тільки підпірну стінку, розмістили пішохідну і велосипедну доріжку і частково парковку. А дорожнє полотно будемо вже робити після закінчення сезону відпочинку, тому що на іншій стороні вулиці ще проведуть каналізацію та встановлять нові торгівельні МАФи. Загалом в кінцевому результаті має бути 2,4 кілометри самої Набережної. Але ми продовжимо і далі: і дорогу, і дорожню розв’язку аж до баз відпочинку. Зокрема велосипедної доріжки плануємо біля чотирьох кілометрів, - розповів Валентин Цьось.
Слід зауважити, що реалізація цього стала можливою завдяки програмі транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна». Його загальний бюджет становить 6 млн 450 тис. євро. Але щоби розпочати роботи, необхідно було забезпечити співфінансування на рівні 10 % з Державного бюджету. А це 25 млн грн, які вдалося залучити на Волинь завдяки кропіткій роботі обласної державної адміністрації.
Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.