20211108185001.jpg, фото
08 листопада 2021 року

У ТРЦ «ПОРТ CITY» та ТОВ «Нова лінія 1» покупців обслуговують виключно працівники з COVID-сертифікатами

Від сьогодні, 8 листопада 2021 року, у ТРЦ «ПОРТ CITY» та ТОВ «Нова лінія 1» покупців обслуговують виключно працівники, у яких наявні COVID-сертифікати. Усі відвідувачі також можуть потрапити у маркети лише за наявності документів про вакцинацію або результатів ПЛР-тесту. Про це свідчать результати перевірки, яку в зазначених торгових закладах здійснили сьогодні учасники робочої групи з моніторингу дотримання на території обласного центру обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених для «червоного» рівня епіднебезпеки.

Слід зазначити, що рішенням Волинської регіональної комісії з питань ТЕБ та НС від 5 листопада цього року №16 затверджений План заходів з моніторингу дотримання на території Волинської області обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених для «червоного» рівня епідемічної небезпеки поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Cov-2.

Зазначеним Планом заходів перебачено створення робочих груп з моніторингу дотримання обмежувальних протиепідемічних заходів на території м.Луцька та всіх районів області. До складу робочих груп увійшли представники органів виконавчої влади області, Національної поліції, Держпродспоживслужби та ДУ «Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».    

Відтак, як показав моніторинг дотримання карантинних вимог у ТРЦ «ПОРТ CITY» та ТОВ «Нова лінія 1» допускаються лише ті працівники та відвідувачі, які мають COVID-сертифікати. Постійний контроль за їх наявністю здійснюють працівники служби охорони цих торгових закладів та безпосередні власники торгових точок.

Для прикладу, як зазначив начальник служби охорони ТОВ «Нова лінія 1» Володимир Сахарук, увесь персонал маркету, який наразі забезпечує роботу закладу, вакцинований. Ті працівники, які відмовилися від щеплення або ще не встигли його зробити, відсторонені від роботи, але таких одиниці.

«Близько 70% відвідувачам не вдалося сьогодні потрапити  до «Нової лінії» у зв’язку з відсутністю документа про щеплення або ПЛР-тестування, – зазначив Володимир Сахарук. – Сподіваюся, що такі обмежувальні заходи сприятимуть підвищенню свідомості волинян та розумінню того, що вакцинація необхідна, аби вберегти своє життя і здоров’я та продовжувати соціальну активність у період пандемії».

Слід зазначити, що у ТОВ «Нова лінія 1» дотримуються й інших протиепідемічних вимог, зокрема, маскового режиму та соціальної дистанції, також наявні антисептичні засоби, проводиться температурний скринінг працівників та відвідувачів.

Під час перевірки, проведеної у ТРЦ «ПОРТ CITY», членами робочої групи також відмічено дотримання обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених для «червоного» рівня епідемічної небезпеки. У закладі також намагаються дотримуватися вимог, встановлених Постановами головного санітарного лікаря України від 09.05.2020 №17 та від 06.10.2021 № 13, що регулюють діяльність закладів громадського харчування і торгівлі протягом усього періоду адаптивного карантину, незалежно від встановленого рівня епіднебезпеки.

Для прикладу, у вході до магазину «Olko», що у «ПОРТ CITY», наявні інформаційні матеріали щодо захисту від COVID-19, антисептичні засоби, а також належним чином ведеться журнали проведення температурного скринінгу і санітарних та протиепідемічних заходів.

У закладі громадського харчування «New York Street» окрім того, що усі працівник та відвідувачі мають  COVID-сертифікати, є також одноразові меню, дезінфікуючі засоби та відповідні інформаційні матеріали.

У магазині «Фокстрот» весь персонал також працює лише за наявних документів про вакцинацію, що свідчить про бажання торгової мережі провадити свою економічну діяльність навіть у період карантину, убезпечуючи також працівників від захворювання та тяжкого перебігу хвороби.

Разом з тим, членами робочої групи проведені профілактичні бесіди та надані певні рекомендації щодо дотримання обмежувальних протиепідемічних заходів на період карантину. Зокрема, щодо поновлення тимчасового маркування дотримання дистанції між покупцями 1,5 м, встановлення відповідних інформаційних матеріалів та регулярного ведення журналів температурного скринінгу та санітарних і протиепідемічних заходів.

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації