20211013174113.JPG, фото
13 жовтня 2021, 17:40

Україна має застарілу інфраструктуру місць покарань, – Олена Висоцька

У Луцьку відбувся форум «Оптимізація заради покращення умов для в’язнів та підвищення безпеки».  Захід пройшов 13 жовтня 2021 року за участю першого заступника голови облдержадміністрації Сергія Мовенка, заступниці Міністра юстиції України Олени Висоцької, начальника регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях Владислава Калинця та заступника начальника Департаменту виконання кримінальних покарань Віктора Кощинця. До обговорення питання основних характеристик окремого визначеного майна Державної установи «Ковельська виховна колонія», яке виставлене на аукціон, а також питання вигідних інвестиційних вкладень та розвитку індустрії були запрошені й представники волинського бізнес-середовища та потенційні інвестори.

Розпочинаючи засідання, перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Мовенко зазначив, що держава є найбільшим власником активів в Україні. Всього зареєстровано майже 3 500 об’єктів державної власності різної організаційно-правової форми. 40% цих підприємств зупинили роботу та є діючими лише на папері.

«Для Волинської області процес малої приватизації є надзвичайно важливим, зокрема, залучення інвесторів для ефективного використання державного майна громади сприяє економічному розвитку і створенню нових робочих місць, – зауважив Сергій Мовенко. – Майновий комплекс Державної установи «Ковельська виховна колонія» є інвестиційно привабливим об’єктом, приватизація якого дозволить зменшити видатки державного та місцевих бюджетів на утримання об’єкту, а також створити додану вартість на території міста Ковеля шляхом залучення приватного бізнесу до господарювання в регіоні».   

У свою чергу заступниця Міністра юстиції України Олена Висоцька зауважила, що 30 років у вітчизняній в’язничній сфері не було стабільних реформ.

«Відповідно всі західноєвропейські країни у цій сфері пішли значно вперед, а ми ж маємо застарілу інфраструктуру місць покарань, – зауважила Олена Висоцька. – Відтак,  необхідно створити нормальні людські умови в першу чергу людям, які лише обвинувачуються, але по відношенні до яких ще не доведені скоєні злочині, тобто юридично вони ще не є злочинцями».

Натомість, як наголосила заступниця Міністра юстиції України, в нашій державі саме слідчі ізолятори мають такі умови утримання, які Європейським судом з прав людини визнані такими, що прирівнюються до умов катування. Однак, модернізувати в’язничну інфраструктуру бракує коштів, позаяк, це значні витрати.

«Відтак, ми виставляємо на приватизацію об’єкти, які не використовує Міністерство юстиції у своєму функціоналі, зокрема, це закриті в’язниці, – розповіла Олена Висоцька. – І ця приватизація в’язниць жодним чином не вплине на утримання вже засуджених громадян. Адже наразі діючих установ покарань в Україні 109 і цього достатньо».

Серед об’єктів, які Міністерство юстиції України виставило на приватизацію, – й державна установа «Ковельська виховна колонія». 28 жовтня 2021 року відбудеться онлайн-аукціон з продажу об’єкта приватизації державної власності. Стартова ціна складає 41 624 692 грн.

До слова, на об’єкті наявні мережа водопостачання та водовідведення, газо- та електропостачання, внутрішня зливна каналізація, а також 33 об’єкти нерухомості, загальна площа яких становить 19475,1 кв м.

Відтак, як зазначив начальник регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях Владислав Калинець, цей об’єкт може зацікавити потенційного інвестора та з будівлі за колючим дротом перетворитися у прибутковий комплекс.

На завершення форуму його учасники мали змогу переглянути відео презентацію закладу, а також поспілкуватися з Оленю Висоцькою у форматі запитань-відповідей.

Слід зазначити, що заступниця Міністра юстиції України спільно із регіональними ЗМІ відвідала сьогодні державну установу «Ковельська виховна колонія».

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації