Україна отримала перші 500 тисяч доз вакцини AstraZeneca (CoviShield)
У лютому цього року три іноземні виробники подали заявку про державну реєстрацію в Україні вакцини проти COVID-19 під зобов'язання для екстреного медичного застосування, а сьогодні, 23 лютого, наша держава вже отримала першу партію в пів мільйона Oxford/AstraZeneca (CoviShield).
Вантажний літак з вакциною Oxford/AstraZeneca (CoviShield) приземлився в Україні. Про це на своїй сторінці у мережі «Фейсбук» розповів Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.
«Зараз терміново розмитнюємо вантаж і вакцина відразу поїде в регіони, аби ми почали робити щеплення згідно з першим етапом вакцинації, – зазначає високопосадовець.
Oxford/AstraZeneca (Covishield) – вакцина, розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведською компанією AstraZeneca і схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я для екстреного застосування в усьому світі.
Сьогодні в Україну надійшли перші 500 тисяч доз вакцини. Протягом першого півріччя Україна планується отримання кількома партіями від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини AstraZeneca/Oxford у межах глобальної ініціативи COVAX.
До слова, окрім AstraZeneca/Oxford, в Україні планують використовувати вакцини ще трьох виробників: Pfizer/BioNTech, Sinovac Biotech та Novavax. Вчора, 22 лютого 2021 року, було здійснено державну реєстрацію в Україні вакцин Pfizer/BioNTech та AstraZeneca/Oxford проти COVID-19 для екстреного медичного застосування. 10 лютого 2021 компанія Sinovac також подала заявку про державну реєстрацію вакцини, яку виробляє.
Для першої хвилі вакцинації вже підтверджено постачання 117 тис. доз вакцин компанії Pfizer, які надходитимуть в Україну кількома партіями у межах глобальної ініціативи COVAX.
Щодо вакцини Sinovac BiotechЄ, то її перша партія буде поставлена в Україну протягом 30 днів після офіційної реєстрації у Китаї, США, Великій Британії, Швейцарії, Японії, Австралії, Канаді, Ізраїлі, Індії, Мексиці, Бразилії або ж за централізованою процедурою реєстрації Європейського Союзу.
Вакцина від американської компанії Novavax перебуває на фінальній стадії III фази клінічних випробувань. Виробник планує подавати документи до Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA) для затвердження екстреного використання в I кварталі 2021 року. Попередньо заявлена ефективність становить 89%.
Слід зазначити, що 8 лютого Кабмін заборонив в Україні реєстрацію вакцин, які розробляли чи виробляють в Росії.
Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації