20210223163628.JPG, фото
23 лютого 2021 року

«Укрзалізниця» в цьому році змінює пріоритети і буде інвестувати у виробництво

Про перші кроки проекту «City Express», плани модернізації залізничної інфраструктури найбільших регіонів та можливості для оновлення рухомого складу пасажирських перевезень розповів під час Всеукраїнського Форуму «Україна 30. Інфраструктура» голова правління «Укрзалізниці» Володимир Жмак.

«Укрзалізниця» в цьому році змінює пріоритети і буде інвестувати у виробництво. Всі ви знаєте, що рухомий склад і інфраструктура вже давно відслужили свій вік. Зношеність досягає 90%, а тому наш акцент після того, як ми переформатували видатки, зміщується на інвестиції. Ми хочемо інвестувати і впевнені, що інвестуємо до 4,5 млрд грн в інфраструктуру. В першу чергу, будемо інвестувати в ті ділянки, де є обмеження швидкості до 20 км/год. Будемо інвестувати в рухомий склад. Більше 10 млрд грн ми плануємо вкласти в модернізацію локомотивів, вагонів електричок. Крім наших зусиль, ми радіємо тому, що нарешті перший раз за роки незалежності України держава згадала про «Укрзалізницю» і передбачила в держбюджеті близько 4 млрд грн на розвиток інфраструктури», - розповів Володимир Жмак.

Також він додав, що «Укрзалізниця» готова до конкуренції на ринку залізничного транспорту. Міністр вважає, що конкуренція веде до прогресу, тому триває оптимізація бізнес-процесів.

«Ми рухаємося по плану анбандлінгу, коли ми вибудовуємо інтегровані вертикалі, які потім стануть частинами карго, пасажирського, інфраструктурного та виробничого холдингів. Тому, звичайно, перші кроки щодо приватної тяги дадуть нам інформацію, завдяки якій ми зможемо ще краще підготуватися до цієї конкуренції. Я вважаю, що результатом буде покращення загальної картини перевезень», - заявив Володимир Жмак.

Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації