20220112122346.JPG, фото
12 січня 2022, 12:23

В обласній державній адміністрації розпочали щеплювати бустерною дозою вакцини проти COVID-19

Сьогодні, 12 січня 2022 року, в обласній державній адміністрації виїзна бригада розпочала щеплення бустерною дозою вакцини проти COVID-19 серед працівників та всіх бажаючих.

Як повідомила заступниця голови ОДА Людмила Тимощук, на сьогодні в області бустерну дозу отримали вже 546 людей.

Окрім того, ще 117 людей в області отримали додаткову дозу. Додаткова доза відрізняється від бустеру тим, що її вводять людям із груп ризику, котрі мають низький імунітет (онкохворі, особи на імуносупресорній терапії тощо). Люди з ослабленим імунітетом, яким зараз вводять додаткову дозу вакцини від COVID-19, теж зможуть отримати бустерну дозу через 3 місяці після додаткової (оптимальний термін введення від 3 до 6 місяців).

Бустерна доза, рекомендована ВООЗ, вводиться через 6 місяців після повного курсу вакцинації для того, щоб підвищити імунітет. Адже дослідження ВООЗ показують, що через пів року імунітет послаблюється.

Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина. Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer.

Після введення бустерної дози можна буде отримати новий COVID-сертифікат, який діятиме 270 діб з дати її введення. Згенерувати його можна буде в «Дії» орієнтовно наприкінці січня 2022 року. До того часу буде чинним сертифікат за попередню повну вакцинацію.

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації.