20211110170149.jpg, фото
10 листопада 2021 року

В обласному центрі Волині реалізують сучасний науковий простір для молоді – «SMART Volyn Hub»

Вчора, 9 листопада 2021 року, у Луцькому НТУ презентували інноваційний проєкт «SMART Volyn Hub», який буде реалізовано протягом 2022-2023 років в рамках президентської програми «Велике будівництво». За дорученням голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка, участь у презентації взяли його заступники – Ігор Чуліпа та Людмила Тимощук.

«SMART Volyn Hub» – креативний проєкт Луцького національного технічного університету, що входить до переліку об’єктів, фінансування яких на Волині відбувається в рамках програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво».

Hub, тобто простір для діяльності та творчості студентської молоді і їх керівників, планують створити на базі колишнього студентського кафе «Меридіан». Зараз це – триповерхова будівля у напівзруйнованому стані, що перебуває на балансі ЛНТУ. Однак завдяки креативним ідеям авторів проєкту, підтримці керівництва університету та коштам державного і обласного бюджету, в обласному центрі з’явиться «SMART Volyn Hub» – простір сучасних можливостей для талановитого студентсва.

Створення такого інноваційного об’єкту підвищить конкурентоспроможність не тільки університету, а й області загалом. Зокрема, презентований на зустрічі проєкт включає в себе коворкінг-зони, ІТ-лабораторії, майстерні робототехніки та бізнесу, локації для дизайнерів, івент-хол. Разом з тим, у приміщенні функціонуватимуть буфет та кафетерій, зона відпочинку і конференц-зал більше ніж на 400 місць. Також на базі хабу діятиму бізнес-школа «Мануфактура креативу» для проведення майстер-класів, зустрічей з експертами, тренінгів, воркшопів тощо. Крім того, школа сприятиме розробці стартапів та пітчинг проєктів молоді.

Загальна вартість проєкту «SMART Volyn Hub» складає близько 16 мільйонів гривень, коштами державного та обласного бюджетів. Керівництво ЛНТУ також розраховує і на фінансову підтримку інвесторів. «SMART Volyn Hub», як об’єкт інноваційної інфраструктури президентської програми «Велике будівництво», є перехідним на 2022 рік. Завершення реалізації проєкту передбачається на 2023 рік.

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації