20211110171437.JPG, фото
10 листопада 2021 року

В ОДА обговорили перспективи вирощування на Волині високопротеїнового люпину

Перспективи вирощування на Волині високопротеїнового люпину обговорили сьогодні, 10 листопада 2021 року, в облдержадміністрації під час зустрічі із власником ТОВ «ДДС Україна» Девідом Дональдом Свірі.

Волинську облдержадміністрацію, за дорученням голови ОДА Юрія Погуляйка, представляли заступник голови ОДА Ігор Чуліпа та керівники профільних структурних підрозділів ОДА Юрій Горбенко, Вероніка Бальбуза та Анатолій Банера. 

ТОВ «ДДС Україна» на чолі із Девідом Дональдом Свірі зацікавлені у співпраці із волинськими фермерами та великими підприємствами-агровиробниками в напрямку розмноження та вирощування високопротеїнового люпину.

За словами пана Девіда, Волинь може стати гарним місцем для вирощування цієї культури.

«При правильних підходах до організації процесу вирощування люпину, уже за 1-2 роки можна отримати достатню кількість якісного насінневого матеріалу та розгорнути комерційне вирощування, – розповів Девід Свірі. – Наразі ми розглядаємо різні варіанти вирощування культури на Волині – самостійно, або на умовах контракту із вашими фермерами. Наше підприємство успішно працює у Київській області. Наразі, в умовах земельної реформи, ми зацікавленні в оренді певної кількості земель на Волині для розвитку ідеї з вирощування люпину. Ми працюємо з орендарями на гарних умовах та підтримуємо селища, де орендуємо землі».

Свою чергою, Ігор Чуліпа подякував потенційним інвесторам за увагу до нашої області та запевнив, що облдержадміністрація сприятиме подальшій співпраці фермерів із ТОВ «ДДС Україна».

«Волинь аграрно-промислова область, де переважає саме рослинництво. На території області є ряд великих фермерських господарств та агропромислових підприємств, які можуть бути вашими партнерами і яких зацікавить ідея вирощування високопротеїнового люпину, – сказав заступник голови ОДА. – Ми активно працюємо, щоб Волинь була цікавою для інвесторів, тому сприятимемо подальшим вашим зустрічам з потенційними партнерами-фермерами».

Головний аграрій Волині Юрій Горбенко розповів, що тема вирощування люпину на Волині не нова, просто трішки забута. Бо нині в області активно вирощують сою на майже 40 тисячах гектарів землі.

«Переконаний, якщо зможете зацікавити волинських аграріїв цією темою, зуміємо знайти партнерів та вирощувати запропоновану культуру», – наголосив Юрій Горбенко.

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації