В обласному центрі Волині розпочав роботу XIV Форум «Органічна Україна. Луцьк»
На Волині стартував XIV Форум «Органічна Україна. Луцьк». Захід проходитиме протягом четверга, 21 листопада 2019 року, у приміщенні та за підтримки обласної державної адміністрації. Участь у роботі форуму беруть представники влади, громадських організацій, представники регіонального органічного бізнесу тощо. Привітали учасників форуму – тимчасово виконуючий обов’язки голови обласної державної адміністрації Олександр Киричук, його заступник – Валентин Цьось, заступник голови обласної ради – Роман Карпюк.
За словами Олександра Киричука, органічне сільське господарство стає все більш популярним у світі, активізує розвиток малих форм підприємництва у сільській місцевості й позитивно впливає на зайнятість населення.
— На сьогодні розвиток органічного виробництва в Україні є одним з пріоритетних напрямків аграрної галузі, де ми вже досягли певних результатів. Варто зазначити, що за даними Міжнародного незалежного науково-дослідного інституту органічного сільського господарства Україна входить в першу десятку в Європі за загальною площею сільськогосподарських угідь, сертифікованих як органічні. Ця сфера економіки є дуже перспективною через наявність в Україні родючих чорноземних ґрунтів. Що ж до Волині – ми маємо 19 сертифікованих підприємств загальною площею понад 2 тисячі гектарів, – зазначив Олександр Олексійович.
Окрім того, очільник найвищої виконавчої гілки влади в регіоні запевнив, що влада підтримуватиме цей напрямок розвитку, так як обласна державна адміністрація зацікавлена в підтримці малого та середнього бізнесу, який найбільше орієнтований на органічне виробництво.
Органічне виробництво – це цілісна система господарювання та виробництва харчових продуктів, яка поєднує в собі найкращі практики з огляду на збереження довкілля, рівень біологічного різноманіття, збереження природних ресурсів, застосування високих стандартів належного утримання тварин та метод виробництва, який відповідає певним вимогам до продуктів, виготовлених з використанням речовин та процесів природного походження.
Ринок органічної продукції в Україні перебуває на етапі свого становлення і має великі перспективи розвитку. На сьогодні Україна входить до 20-ки країн світу з найбільшим земельним банком, сертифікованим за органічними вимогами виробництва.
За словами заступниці директора департаменту агропромислового комплексу обласної державної адміністрації Людмили Петриканин, наразі в області 19 суб’єктів підприємницької діяльності сертифіковані на виробництво органічної продукції «Органік стандарт».
— Практично усі сертифіковані на виробництво продукції рослинництва, лише товариство зі Старого Порицька – на продукцію з тваринництва. Виготовляють три види твердого сиру, п’ять – м’якого, а також кисломолочний сир, сметану і вершкове масло, – повідомила Людмила Федорівна.
Варто зазначити, що в регіоні діє комплексна програма розвитку агропромислового комплексу Волинської області на 2016 – 2021 роки, яка передбачає часткове відшкодування вартості послуг із сертифікації (до 50% вартості понесених витрат, але не більше, ніж 50 тисяч гривень на 1 господарство (сертифіковане як органічне).
У поточному році ФОП Пушкар Галина із Цуманської ОТГ отримала 16 тисяч гривень відшкодування (по 8 тисяч гривень з обласного бюджету та бюджету ОТГ).
— Я дякую за організацію форуму. Ми отримали компенсацію за сертифікацію, органи обласної виконавчої влади завжди йдуть нам на зустріч. Ми й далі активно працюватимемо в напрямку органічного виробництва, – зазначила Галина Пушкар.
Серед іншого у програмі форуму – обговорення формування та розвитку органічного ринку України та світу, статистики та головних векторів органіки, тенденції споживання продукції тощо.
Окрім того, передбачено демонстрацію ефективної співпраці приватного бізнесу та керівництва сільської ради на прикладі Переспівської сільської ради, Рожищенського району та ТМ «Ягоди Волині». Також, мова буде йти і про міжнародну співпрацю на території області. Зокрема, про технології переходу з неорганічного господарювання на органічне виробництво та методологію сертифікації для успішного органічного виробництва.
Так, на заході обговорили не лише фінансову підтримку влади представників органічного бізнесу у вигляді обласної програми, а й іміджеву підтримку органіки. А результатом стане спільне звернення до органів державної влади щодо підтримки органічного виробництва.
Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.