20210218171751.JPG, фото
18 лютого 2021 року

В області щоденно фіксується ріст нових випадків інфікування COVID-19

З 24 лютого 2021 року на всій території України і на Волині зокрема почне діяти адаптивний карантин з поділом територій областей на чотири рівні епіднебезпеки: зелений, жовтий, помаранчевий та червоний. Таке рішення прийняв Уряд учора, 17 лютого 2021 року під час засідання Кабінету Міністрів України. Тож про епідситуацію в області та карантинні обмеження, що діятимуть на Волині, говорили під час брифінгу, що відбувся в ОДА 18 лютого 2021 року.

Зокрема, як пояснила заступниця голови ОДА Людмила Тимощук, на сьогодні в Україні діє жовтий рівень адаптивного карантину. З 24 лютого 2021 року відповідно до рішення Уряду Україна повертається до моделі адаптивного карантину, коли в межах області встановлюватиметься той чи інший рівень епіднебезпеки і відповідні карантинні обмеження залежно від епідемічної ситуації.

«Хочу наголосити, що попри відносну стабілізацію із захворюваністю на коронавірус на Волині, ситуація залишається напруженою. Бо разом із цим, наразі триває епідемічний сезон захворюваності на грип та ГРВІ.  Також присутній невеликий ріст завантаженості ковідних ліжок у медзакладах, а також кількість хворих з важким перебігом хвороби», - відзначила Людмила Тимощук.

За інформацією заступниці голови, медичну допомогу хворим на COVID-19 в області на сьогодні надає 19 закладів, у яких розгорнуто 1557 ліжок для ковідних хворих. З них 1455 – забезпечені доступом до кисню.

Щодо ситуації у закладах охорони здоров’я області, то завантаженість ліжок на 17 лютого становила 28,5 %. На стаціонарному лікування знаходилося 444 пацієнти, з яких 349 – хворі на ковід, а ще 95 – з підозрою. В палатах інтенсивної терапії – 47 людей. На апаратах ШВЛ – 9 осіб. Усього в області – 168 ліжок забезпечених ШВЛ апаратами.

Збільшення кількості нових випадків коронавірусної хвороби в області підтвердила й головний державний санітарний лікар Волині Наталія Янко.

«На Волині ситуація ускладнюється. Щоденно фіксується ріст нових випадків інфікування COVID-19. З початку лютого ми реєстрували 100-150 випадків хвороби. Проте вже вчора виявлено 163. Ріст за останній тиждень склад 18 %, і становить 727 випадків проти 615 попереднього тижня», - сказала Наталія Янко.

Який рівні епідемічної небезпеки діятимуть на Волині визначать під час засідання регіональної комісії з питань ТЕБ та НС на підставі щоденної оцінки ознак, що включають захворюваність на грип та ГРВІ, заповненість ліжок, відведених для госпіталізації хворих на COVID-19, динаміку госпіталізації, показники, що характеризують тестування осіб з підозрою на COVID-19.

Управління інформаційної безпеки та цифрової трансформації облдержадміністрації.