20210223162303.JPG, фото
23 лютого 2021, 16:22

В Україні планують реалізувати два «житлові» проєкти

В Україні запустять два проєкти, які допоможуть українцям отримати житло та дадуть поштовх економіці. Про це під час  Всеукраїнського Форуму «Україна 30. Інфраструктура» повідомив Заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко.

«Декілька тижнів тому Кабінет Міністрів ухвалив деякі рішення щодо того, щоб запустилася іпотека під 7%. Зараз ми працюємо разом з Міністерством фінансів, з Нацбанком, щоб вийти на доступну та зрозумілу кожному громадянину іпотеку. Що це буде? Якщо ми кажемо про іпотеку. Ми хочемо основне – це фіксована ставка. Думаю, багато хто з вас знає, що декілька разів в Україні запускалася іпотека. Це була не фіксована ставка, довіри від людей не було. Ми хочемо вийти на фіксовану ставку 7%. Перший внесок – 20%. Термін – від 20 до 30 років. Я думаю, багато хто знає, що 90% кредитів по іпотеці закриваються через 10 років. Люди прагнуть якнайшвидше виплатити іпотеку і жити у своїй оселі», - зазначив Кирило Тимошенко.

Окрім того, за словами Кирила Тимошенка, Міністерство фінансів також запускає фінансовий лізинг, який працюватиме паралельно з проєктом «Власне житло».

«Фінансовий лізинг – це окрема програма, якою також займається Міністерство фінансів разом з профільними комітетами Верховної Ради. Ми будемо мати іпотеку під 7% і фінансовий лізинг, сподіваємося, під 5%. Для кого саме цей фінансовий лізинг на житло. По-перше, це – медики, військові, педагоги, поліцейські, соціально незахищені верстви населення. І сподіваємось, що ми зможемо це зробити також і для внутрішньо переміщених осіб. Це те, про що багато-багато років говорили, але механізму фактично не було. Ми знайшли такий механізм», - заявив він, додавши, що проекти «Власне житло» та фінансового лізингу нададуть людям домівку та поштовх економіці.

Нагадуємо, що сесії форуму транслюються онлайн одразу на кількох платформах:

Також ознайомитися із матеріалами форуму можна за посиланнями:

 

Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації