20211012152042.jpg, фото
12 жовтня 2021, 15:19

«Велике будівництво» місцевих доріг на Волині: перші підсумки 2021 року

Цьогоріч на відновлення волинських доріг місцевого значення спрямовано державну субвенцію 577 мільйонів гривень, з них на капітальний ремонт передбачено 461 мільйон гривень, решта – поточний дрібний ремонт та утримання.  Завдяки програмі Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво», фінансування відновлення місцевої дорожньої інфраструктури, у порівнянні з минулими роками, збільшене у кілька разів.

Про це в ефірі телеканалу ГІД: Громадське Інтерактивне Телебачення розповів заступник директора ДП «Служба місцевих автодоріг області» Тарас Кучманич.

ДП «СМАД» опікується місцевими дорогами, загальною протяжністю 4 399, 6 кілометрів. Багато з цих доріг уже давно потребують капітального ремонту та відновлення, там порушені усі експлуатаційні та ремонтні терміни.

«В пріоритеті ті дороги, які з’єднують населені пункти з центрами громад. Також важливою є соціальна складова. Для прикладу – це наявність опорної школи та ФАПу в селі чи селищі, – пояснює Тарас Кучманик. – Капітальний та поточний середній ремонт доріг місцевого значення відбувається в рамках загальнонаціональної програми «Велике будівництво». Загальна вартість капітального ремонту 1 кілометра дороги становить 11-13 мільйонів гривень, середнього поточного – 7-8 мільйонів».

«Доріг в аварійному стані на Волині немає, є дороги з підвищеною ямковістю. Усе це ми намагаємося усувати в межах експлуатаційного утримання. Якщо ж ні, то включаємо такі дороги до переліку доріг капітального ремонту, – розповідає заступник директора ДП. – Відтак, цьогоріч на Волині відновлюємо 21 місцеву дорогу, в тому числі 4 мости».

Цьогоріч ДП «СМАД» активно працює над відновленням однієї з найгірших доріг на Волині. Це дорога Рожище - Носачевичі - Луків - Колки. Цьогоріч ремонтні роботи тривають відразу на трьох відрізках.

Уже завершується середній поточний ремонт дороги Боратин - Баїв - Лучиця. Там повністю влаштоване асфальтне покриття, триває облаштування узбіччя та нанесення дорожньої розмітки.

До кінця року буде здано в експлуатацію дорогу КПП «Самари» - Язавні - Теребовичі - Підлужне - Гірки - /М-19/ - Жиричі - Тур - КПП «Тур». Важлива автодорога, які з’єднує два контрольно-пропускні пункти.

«Завершуємо капітальний ремонт дороги Задиби - Клюськ. А саме асфальтоване покриття покладене до села Клюськ, – розповідає Тарас Кучманич. – Завершуємо ремонтувати дорогу Шацьк – Залісся – Грабове – Старовойтове до М-07. Для нас це стратегічний дорожній об’єкт, адже в майбутньому сполучатиме перехід між Польщею та Україною, який сприятиме розвитку туристичного потенціалу як Шацького поозер’я, так і Волині загалом».

Розповів заступник директора ДП «СМАД» Тарас Кучманич і про плани на 2022 рік.

«Перелік доріг формується на початку року, спільно із депутатським корпусом та органами місцевого самоврядування. Усі дороги, які подаються до переліку, повинні мати проєктно-кошторисну документацію, – зазначає посадовець. – У 2022 році плануємо відновити понад 30 місцевих доріг, частина з них – це дороги, які розпочали відновлювати у 2021 році.

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації