20211012155019.JPG, фото
12 жовтня 2021, 15:47

Волинь має усі шанси потрапити у «червону» зону епідемічної небезпеки

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на коронавірусну хворобу в Україні та на Волині продовжує ускладнюватися. Тенденція стрімкого росту захворюваності утримується. Про це розповіла головний державний санітарний лікар Волинської області Наталія Янко в ефірі чергового онлайн-брифінгу щодо ситуації з протидією поширення коронавірусної інфекції та вакцинальної кампанії в області сьогодні, 12 жовтня.

«Це пояснюється впливом на перебіг епідемії штаму «Дельта», який в даний час домінує в Україні та на Волині, – розповіла Наталія Янко. – У 99% досліджених взірців виявлено мутації  SARS-CoV-2,  характерних для Дельта (досліджено 317 взірців – у 313 мутації Дельта). Четверта хвиля пандемії COVID-19 розвивається дуже швидко. Тижневий приріст нових випадків в області  становить близько 29%. Той рівень захворюваності, який є на сьогодні, досягнуто за 5 тижнів, під час  третьої хвилі такий же рівень було досягнуто за  7 тижнів».

Станом на сьогодні, як зазначила головний державний санітарний лікар області, Волинь у складі 15 регіонів країни опинились  у «помаранчевій» зоні епіднебезпеки. Таке рішення прийняте на підставі перевищення кількості нових випадків на 100 тис. населення (385 при рекомендованому 75 на 100 тис. населення) та перевищення рівня госпіталізацій понад 60 на 100 тис. населення ( у нас протягом останніх 3х днів  від 61,2 до 63,2  за 12 жовтня). По  інших  індикаторних показниках  дещо знизилась: динаміка рівня госпіталізації  (за 3 дні  - з 35,8% до  29,7% при нормативному  50%), проте, зростає  завантаженість ліжок з киснем ( за 3 дні -  з 50,4% до 52,5% при нормативному – 65%).

Відтак, при перевищенні хоча б одного із цих показників навантаження на медичну систему протягом 3 днів поспіль, область потрапить у «червону» зону епідемічної небезпеки.

«На високому рівні знаходиться захворюваність дітей,– зауважила Наталія Янко. –  За останній тиждень захворіло 234 дитини проти 198 за попередній тиждень ( +18%). Щоденно реєструється від  18 до 40 випадків, в основному це діти  закладів освіти. Загалом найбільше занепокоєння на сьогодні викликає захворюваність у Камінь-Каширській територіальній громаді, де перевищено обласний рівень в 2,5 рази за останній тиждень, Маневицькій ТГ – у 2 рази, Володимир-Волинській та Зимнівській громадах – у 3 рази. Така епідемічна ситуація в даних громадах потребує впровадження додаткових заходів, направлених на стабілізацію та локалізацію епідемічного процесу». 

За словами головного державного санітарного лікаря області, неабияке занепокоєння викликає рівень летальності, який постійно підвищується. Зокрема, за вересень померло 109 хворих, а  за 11 днів  жовтня – 49 осіб. Реєструються   випадки, коли в сім’ї помирають по 2-3 особи. В Іваничівській  ТГ в одній сім’ї від коронавірусу померло протягом місяця троє осіб віком  58, 63, 80 років, у м. Ковелі – 2 осіб віком 69 та 93 роки, котрі лікувались амбулаторно. В Маневицькій ТГ  померли  чоловік та  дружина 54 та 59 років. Всі померлі не вакциновані, мали супутні захворювання.

Найбільше  летальних випадків реєструється серед  осіб у віці 60+, і  саме в цій віковій категорії  дуже низьке охоплення вакцинацією – 13%. З метою покращення вакцинації серед даної категорії відкрито з 7 жовтня  в області  16 тимчасових   пунктів щеплень у відділеннях Укрпошти (вакциновано  на сьогодні  160  осіб).

Відтак, Наталія Янко вкотре закликала волинян вакцинуватися, аби захистити себе та своїх рідних.

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації