20191125115029.JPG, фото
22 листопада 2019, 21:20

Відчутна відповідальність за життя людей, – Сергій Парталян про командно-штабні навчання на Волині

В області завершилися командно-штабні навчання з органами, управліннями та силами цивільного захисту регіону, які проходили з 19 по 21 листопада 2019 року. Тож аби підвести підсумки, сьогодні, 22 листопада 2019 року, під керівництвом тимчасово виконуючого обов’язки голови обласної державної адміністрації Олександра Киричука, в обласній державній адміністрації провели комісію з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Варто зазначити, що діяльність територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту області спрямована на забезпечення реалізації заходів державної політики у сфері державного захисту населення і територій, запобігання виникнення надзвичайних ситуацій, підвищення рівня готовності органів управління та сил цивільного захисту до дій у разі загроз та виникнення надзвичайних ситуацій.

За словами начальника управління з питань цивільного захисту обласної державної адміністрації Олександр Блащука, командно-штабні навчання проводяться раз у п’ять років. Останні такі заходи в регіону проводилися у 2013 році.

— Такі навчання є другим етапом перевірки виконання законів та інших нормативно-правових актів з питань техногенної та пожежної безпеки Державною службою України з надзвичайних ситуацій. У ході командно-штабного навчання протягом трьох діб був проведений надзвичайно великий обсяг роботи: від ліквідації наслідків ймовірного буревію, який, за змодельованою ввідною охопив територію всієї області, до розіграшу обстановки за сценаріями на окремих об’єктах: вибух та виникнення пожежі в котельні в місті Луцьку; блокування руху автотранспорту внаслідок снігових заметів на автодорозі М-07 Київ-Ковель-Ягодин, поблизу села Оконськ Маневицького району; виникнення пожежі на території польового ракетно-артилерійського складу військової частини А1008 у місті Володимирі-Волинському; аварії на ТзОВ «Птахокомплекс Губин» з виливом хімічної речовини (аміаку) у місті Нововолинську; прориву захисної дамби озера Турське у Ратнівському районі тощо, – повідомив Олександр Аркадійович.

Також органами цивільного захисту населення відпрацьовувалися питання щодо дій у разі переведення з режиму функціонування мирного часу в режим функціонування особливого періоду. За три дні учасники набули практичного досвіду щодо вдосконалення злагодженості та оперативності, поглибили знання та навички в організації управління в конкретних умовах обстановки.

До слова, керівництвом навчання надавалася методична допомога як в масштабі територіальної підсистеми, так і її ланок. Тож Олександр Блащук подякував учасникам за плідно проведену роботу, та наголосив, що злагодженість – запорука вирішення завдань при цивільному захисті населення.

На засіданні комісії про результати проведення навчань доповіли також заступник Луцького міського голови Костянтин Петрочук, перший заступник голови Маневицької райдержадміністрації Андрій Буряк, начальник Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності області Сергій Шмига. Підсумував результати – директор Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України, керівник командно-штабного навчання Сергій Парталян.

— Я хочу від імені всього керівництва навчання висловити подяку за дуже відповідальне ставлення усіх учасників до командно-штабного навчання. У вас було розуміння, що ці заходи дають можливість вдосконалити свої навики і тому в разі виникнення надзвичайних ситуацій буде мінімізовано завдану шкоду об’єктам і здоров’ю та життю людей, – зазначив Сергій Агопович.

Посадовець докладно проінформував про переваги та недоліки спрацювання органів цивільного захисту населення по кожному з об’єктів, однак остаточна оцінка буде надана на затвердження голови Державної служби з надзвичайних ситуації після детального розгляду матеріалів навчання. Про результати буде повідомлену голову ОДА і Кабінет Міністрів.

— Всі  зауваження та бачення керівника навчання – дуже слушні. Ми їх візьмемо до уваги, розробимо план заходів по усуненню недоліків, виявлених у ході командно-штабного навчання, – резюмував Олександр Киричук.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.