20191122140812.jpg, фото
23 листопада 2019 року

Україна пам’ятає, світ визнає

4,5 мільйонів життів…   

Це жахлива кількість людських втрат, яких зазнала наша держава від штучного голоду. Тоді помер кожен восьмий мешканець України. Через голод ненародилося більше 600 тисяч немовлят. Ми ніколи не дізнаємося ким вони могли б стати.

Голод був штучним, а масова смертність українців – це наслідок жорстоких репресій радянської влади. Саме так смертоносна рука сталінського режиму карала Україну за непокору та сильний, незламний опір комуністичному режимові. Масове фізичне винищення українських хліборобів штучним голодом було свідомим терористичним актом радянської політичної системи проти мирних людей, проти українців як нації. Ця спланована проти нашого народу акція, мала ліквідувати основу української нації і національного відродження, унеможливити протистояння радянській владі та забезпечити тотальний контроль за всіма верствами населення. «Голод запланувала Москва для знищення українського селянства як національного бастіону. Українських селян знищили не тому, що вони були селянами, а тому, що вони були українцями», – писав американський професор Роберт Конквест.

Голодомор став найбільшою трагедією за всю історію українського народу. За масштабом, жорстокістю, цинізмом і організованістю з боку влади та наслідками для майбутніх поколінь він не має аналогів в історії людства. Демографічна катастрофа посіяла в душах мільйонів людей фізіологічне почуття страху, необоротно вплинула на генофонд нації.

Щороку у четверту суботу листопада усі ми з невимовним болем у серці загадуємо усіх хто став жертвами безжальної радянської системи. З великою шаною та співчуттям схиляємо голови у молитві, пам’ятаємо про мільйони невинних, закатованих душ. Нехай запалені у кожній оселі свічки стануть символом вічної пам’яті про тих, для кого голодомор став дорогою в небуття.

Ми українці – нація волелюбних та сильних духом людей. Вшановуючи пам'ять про жертв голодомору-геноциду, ми усвідомлюємо, що для того щоб наш народ більше не зазнав таких жахіть, ми повинні бути єдині у творенні та розвитку Української держави, свідомі та впевнені у своєму виборі. Переконаний, що запалена свічка у вікнах наших домівок стане прикладом нашої єдності та згуртованості в ім’я процвітаючої України.

З повагою т.в.о. голови облдержадміністрації Олександр Киричук.