20200618121444.jpg, фото
19 червня 2020 року

Визначили учасників другого туру конкурсу обласних мистецьких премій

Відбулося перше засідання конкурсного комітету з присудження обласних іменних премій в галузі літератури, культури і мистецтва. Засідання відбулося під керівництвом заступника голови конкурсного комітету, начальника управління культури, з питань релігій та національностей обласної державної адміністрації Ольги Чубари.

Обласні мистецькі премії були започатковані, як вияв поваги і пошанування митців, літераторів, аматорів сцени і майстрів народної творчості, краєзнавців-дослідників минувшини нашого краю за їх вагомий творчий доробок, активну громадську діяльність.

Ці нагороди є найбільш престижними відзнаками обласної державної адміністрації для людей мистецтва.

Визначення лауреатів відбувається у два конкурсні тури, серед значної кількості претендентів перемогу здобувають найбільш достойні. А це – як  окремі особи, так і творчі колективи.

Всього за попередні роки дипломами та грошовими винагородами відзначено 165 лауреатів.

На адресу комітету в 2020 році надійшло 17 подань від громадських організацій, творчих спілок, закладів культури і мистецтва області.

За результатами відкритого голосування комітет вирішив допустити до другого туру конкурсу на здобуття обласних іменних премій в галузі літератури, культури і мистецтва 2020 року  17 претендентів.

Прийом документів на здобуття обласних іменних премій в галузі літератури, культури і мистецтва розпочався в травні цього року та тривав до 01 червня. Оголошення про прийом документів було оприлюднено на сторінці управління культури, з питань релігій та національностей офіційного веб-сайту Волинської обласної державної адміністрації.

Мистецькі премії присуджуються у 8 номінаціях:

- імені Агатангела Кримського;

- імені Йова Кондзелевича;

- імені Миколи Куделі;

- імені Ігоря Стравінського;

- імені Степана Кривенького;

- імені В’ячеслава Хурсенка;

- імені Олександра Цинкаловського;

- імені Миколи Царенка.

На здобуття обласних премій представляються нові оригінальні твори і роботи, опубліковані у завершеному вигляді протягом останніх трьох років, але не пізніше як за півроку до їх висунення на здобуття премій, здобутки у культурно-мистецькій діяльності.

Інформація підготовлена за матеріалами управління культури, з питань релігії та національностей ОДА