20191123221159.JPG, фото
23 листопада 2019 року

Волинь долучилася до вшанування пам'яті жертв Голодоморів

Сьогодні, 23 листопада 2019 року, вся Україна вшановує пам’ять жертв Голодоморів. До скорботних заходів долучилася й Волинь — керівництво області й міста, духовенство, військовослужбовці, мешканці обласного центру, молодь тощо. Розпочалося дійство на Театральному майдані міста — звідти усі присутні вирушили вулицею Лесі Українки до Замкової Площі. Варто зазначити, що люди несли у руках свічки, лампадки, колоски та квіти.

Біля Луцького замку представники влади, зокрема тимчасово виконуючий обов'язки голови обласної державної адміністрації Олександр Киричук та голова обласної ради Ірина Вахович, та інші учасники ходи поклали квіти до пам’ятного знаку розстріляним в’язням Луцької тюрми.

Духовенство відправило панахиду за мільйонами українців, які загинули від Голодомору - трагедії країни 1932-1933-х років, яку офіційно заперечувала радянська влада протягом багатьох десятиріч.

- Ми зібралися, щоб вшанувати пам'ять жертв Голодомору. У 20-му столітті наш народ пережив три голодомори - у 1920-х, 30-х та 40-х роках. Найбільшим із них був Голодомор у 1932-33-х роках. Це була найстрашніша трагедія новітньої історії українського народу, ініційована комуністичним режимом. Від чотирьох до семи мільйонів – саме таку кількість померлих від голоду називають українські дослідники. І ось такі великі масштаби втрати нашого народу свідчать про те, що це було не що інше, як спланований акт знищення української нації упродовж десятиліть, - зазначив один зі священників Православної Церкви України, присутній на молебені.

У світовій історії, окрім України, більше ніде не було таких страшних сторінок, як Голодомор. Щохвилини Україна втрачала 17 своїх дітей, а це - близько 25 тисяч щодня. Пам'ять про них передається з уст тих, кому вдалося вижити. Тож і сьогодні лучани пом’янули хвилиною мовчання тих великомучеників нашої тяжкої історії, які померли від небаченого в історії людської цивілізації голодомору. Хто не долучився безпосередньо до ходи — підтримали акцію, запаливши свічки у своїх квартирах.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.