20181205104426.JPG, фото
05 грудня 2018, 10:25

Волинський регіональний центр з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» відзначив 25-річчя від дня заснування

Виконанням Гімну України жестовою мовою учасниками Волинської обласної організації «Українського товариства глухих» розпочали святкування з нагоди 25-річчя від дня заснування Волинського регіонального центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт», що відбулися 3 грудня 2018 року у Міжнародний день людей з інвалідністю розважальному комплексі «Адреналін Сіті».

25 років тому у 1993 році в Україні з’явилася унікальна державна система фізичної культури і спорту інвалідів. Того ж року 20 квітня розпорядженням представника Президента України у Волинській області був створений центр інвалідного спорту Волині. Нині – це Волинський регіональний центр з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт». Тож з нагоди «срібного» ювілею в м.Луцьку в розважальному комплексі «Адреналін Сіті» зібрались люди в обмеженими можливостями, однак з необмеженою силою духу.

Аби привітати спортсменів, працівників фізичної культури і спорту області, на свято завітав перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Киричук.

- Ваші здобутки нам дуже важливі. Завдяки вам про нашу країну знають у всьому світі. Ваші нагороди і перемоги говорять самі за себе. Тому сьогодні кажу вам «дякую» і низький уклін. Також слова вдячності висловлюю усім тренерам, які виховали багато спортсменів, майстрів спорту і майстрів міжнародного класу. Дякую вам. Слава Україні, - сказав у вітальному слові Олександр Киричук.

Пишатися волинянам справді є чим, а тому перший Олександр Олексійович вручив відзнаки обласної державної адміністрації.

Зокрема, за високу професійну майстерність, особистий внесок у розвиток і популяризацію фізичної культури і спорту в області, активну життєву позицію Почесною грамотою облдержадміністрації нагороджено:

Володимира Гащина - пенсіонера, Заслуженого працівника фізичної культури і спорту України,

Юрія Костюка - Заслуженого майстра спорту України з лижних гонок, майстра спорту України міжнародного класу з біатлону серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату,

Ганну Новоселецьку - фахівця І категорії Волинського регіонального центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт»,

Юлію Солярук - Заслуженого майстра спорту України з волейболу серед спортсменів з вадами слуху.

А також Подяку голови облдержадміністрації оголошено:

Вячеславу Киричуку - Заслуженому тренеру України з легкої атлетики,

Миколі Шевчуку - тренерові-викладачу з легкої атлетики обласної дитячо-юнацької спортивної школи інвалідів.

Довідково: На Волині центр «Інваспорт» вперше запрацював у 1993 році (перший начальник – Гащин Володимир Дмитрович) і з того часу волинські спортсмени взяли участь у шести Дефлімпійських, п’яти літніх і зимових Паралімпйських іграх, двох Всесвітніх іграх ДЦП, сорока п’яти чемпіонатах світу, двадцяти дев’яти чемпіонатах Європи, тридцяти одному кубку світу. На цих змаганнях спортсменами здобуто 105 золотих, 124 срібних та 83 бронзових нагород. Протягом цих років в області підготовлено 22 майстри спорту України міжнародного  класу та 28 майстрів спорту України. Спортивне звання «Заслужений майстер спорту України» присвоєно 10 спортсменам. За вагомий внесок у розвиток паралімпійського та дефлімпійського руху, забезпечення високих спортивних результатів державними нагородами нагороджено 5 тренерів-викладачів та 13 спортсменів.

На сьогодні в області розвивається більше 20 видів спорту, в яких беруть участь особи з вадами зору, слуху, фізичного та розумового розвитку, ураженнями опорно-рухового апарату. Навчально-тренувальну роботу проводять 20 тренерів-викладачів, з них 6 штатних. У спортивних секціях займаються 206 осіб.

У 2016 році чемпіоном літніх Паралімпійських ігор став Віталій Романчук (футбол), у 2017 році Дефлімпійськими чемпіонами стали Дмитро Вишинський (легка атлетика) і Олександар Колодій (стрільба кульова). У 2018 році Юлія Батенкова-Бауман виборола 1 місце на зимових Паралімпійських іграх в лижній змішаній естафеті.

Волинський центр «Інваспорт» займається спортивною реабілітацією учасників АТО і Сергій Торчинський у 2017 році виборов бронзову нагороду на ІІІ «Іграх Нескорених» з легкої атлетики (штовхання ядра), які відбулися 24-30 вересня 2017 року в м. Торонто (Канада). У  2018 р. в м. Сідней (Австралія) на змаганнях «Ігри Нескорених» волинянка Майя Москвич виборола одразу дві золоті нагороди – перша у командній стрільбі з лука разом з Андрієм Усачем та Сергієм Шимчаком. Другу золоту нагороду Майя здобула в індивідуальній стрільбі з лука.

Ковельчанин Богдан Оксентюк – старший лейтенант Нацгвардії України, який служив на Львівщині, здобув три медалі – «золото» з бігу на 1500 метрів, «срібло» в плаванні на 50 метрів вільним стилем та «бронзу» в плаванні на 100 метрів вільним стилем.

Для тренування спортсменів з інвалідністю та спортивної реабілітації учасників АТО за кошти обласного бюджету придбано нове тренажерне обладнання: гребний тренажер; комплект для стрільби з лука; професійний велотренажер, введено додаткову штатну одиницю інструктора для роботи з учасниками бойових дій, які одержали інвалідність в АТО.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.