20190508145552.JPG, фото
08 травня 2019 року

Волиняни пам’ятають: у Луцьку вшанували загиблих в роки Другої світової війни

Україна зробила значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками Німеччини. Ціною цього стали надзвичайні втрати українців і громадян України інших національностей упродовж 1939–1945 років. Найтяжчі – демографічні, які оцінюють у 8–10 мільйонів осіб.

Тож сьогодні, 8 травня 2019 року, біля пам’ятника Невідомому солдату, що на меморіальному комплексі «Вічної Слави» у місті Луцьку зібралось чимало людей. Аби вшанувати загиблих часів Другої світової війни, представники духовенства відслужили панахиду. Зокрема, участь у скорботних заходах взяв голова облдержадміністрації Олександр Савченко, начальник управління освіти Людмила Плахотна, ректор Луцького національного технічного університету Петро Савчук, очільник БПП «Солідарність» у Волинській області Іван Мирка та десятки небайдужих жителів міста.

- Ми не просто згадуємо період Другої світової війни, сьогоднішній день ми приймаємо в свій розум і своє серце, як відновлення чоловіколюбства. Ми згадуємо перемогу, хоч за людей забули. Немає персоналізації: хто загинув, скільки загинуло, які їхні імена. Так, це благо – перемога, ми довгий час про це говорили. Перемога над нацизмом, але чоловіколюбності не було. Адже за цією перемогою стояли мільйони загиблих людей. А ми просто говорили: «Ура! Перемога!». А це мільйони людських життів. Це мільйони богоподібних людей, які загинули від рук самих же людей, від людиноненависницької ідеології, - звернувся до присутніх митрополит Луцький і Волинський Михаїл після панахиди.

- Ми пам’ятаємо, яким страшним лихом для українців була Друга світова війна. Пам’ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями Об’єднані Нації. Не забуваємо: той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона – запорука того, що в майбутньому подібна трагедія не повториться, - зауважив ведучий дійства та попросив вшанувати пам’ять про полеглих під час Другої світової війни хвилиною мовчання.

Опісля представники влади усіх рівнів, політики, громадські активісти, представники духовентсва й небайдужі містяни поклали квіти до пам’ятного знаку.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.