20190508084709.png, фото
08 травня 2019 року

Звернення голови обласної державної адміністрації Олександра Савченка до Дня пам’яті та примирення і 74-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

8-9 травня ми пригадуємо найкривавішу та найжорстокішу війну в історії людства – Другу світову. Пригадуємо, аби вшанувати пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом та тих, хто став жертвою війни.

Для українців ця війна, що розпочалася 1 вересня 1939 року з німецьким вторгненням в Польщу, стала страшним лихом. Трагедія Українського народу в роки Другої світової полягала в тому, що на час початку війни він був розділений між кількома державами. Українці, позбавлені власної державності, змушені були воювати за чужі інтереси і вбивати інших українців.

Разом із тим, Україна зробила значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками Німеччини. На жаль, ціною перемоги стали надзвичайні втрати українців і громадян України інших національностей упродовж 1939–1945 років. Найтяжчі – демографічні, які оцінюють у 8–10 мільйонів осіб.

Тож у День пам’яті та примирення та День перемоги ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, хто загинув у боях, у концтаборах, хто помер від голоду та ран. Віддаємо шану тим,  хто пройшов пекло війни. І не забуваємо про подвиги й українського солдата, який нині боронить державу на сході.

Глибока повага та вдячність кожному, хто боровся  та продовжує боротися за вільну та соборну Україну, захисникам нашої держави усіх часів і поколінь. Саме їм ми зобов’язані мирним небом над головою.  Завдяки їм ми сьогодні усвідомлюємо велику ціну перемоги.

Сердечно бажаю всім нам миру і злагоди, доброго здоров’я, щасливих і довгих літ життя, добробуту і благополуччя кожній родині.

З повагою голова обласної державної адміністрації Олександр Савченко.