20200910164150.JPG, фото
10 вересня 2020, 16:34

Які культурні та туристичні об’єкти відновлюватимуть у рамках програми «Велике будівництво»

Сьогодні на Волині з робочим візитом перебувають заступниця Міністра культури та інформаційної політики України Лариса Петасюк та перший заступник голови Державного агентства розвитку туризму Кирило Домбровський. Зокрема, в рамках візиту відбулася нарада під керівництвом Лариси Петасюк щодо стану справ на Волині у сфері культури та туризму, перспективи їхнього розвитку та нагальних потреб, які потребують вирішення. Участь у нараді взяли: голова Волинської ОДА Юрій Погуляйко, народний депутат України Ірина Констанкевич, керівники об’єднаних громад Волині та туроператори.

Ми виїжджаємо до кожного регіону, щоб реально розуміти, що в нас є на сьогоднішній день на місцях і де потрібна допомога. Тому що  у цей складний час, період карантину , насамперед страждає культура. Законом про підтримку культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу, в рамках «Великого будівництва» передбачається велика реставрація культурних об’єктів. На Волині фактично 9 об’єктів культури та туризму, які потребують підтримки і ми готові їм допомагати», - зазначила заступниця Міністра культури та інформаційної політики України Лариса Петасюк.

Нагадаємо, що згідно програми «Велике будівництво» передбачаються заходи на збереження культурної спадщини України та розвиток культурного потенціалу. Розробляються плани реставрації культурних пам’яток, у тому числі замків та інших фортифікаційних, оборонних, палацо-паркових комплексів.

    Варто зазначити, що до програми «Велике будівництво» у культурі на Волині пропонується для включення таких важливих обʼєктів, зокрема:

- Проведення ремонтних робіт на пам’ятці архітектури національного значення – Кріпосних мурах Луцького замку;

- Проведення реставраційно-ремонтних робіт пам’ятки історії національного значення «Садиба Лесі Українки» - «Білого будинка Косачів» та «Сірого будинка Косачів»  в с. Колодяжне Ковельського району Волинської області;

  - Проведення ремонту житлового будинку ХІХ ст.  у якому жила родина Косачів, за адресою вул. Драгоманова, 23 у м. Луцьку;

- Проведення реставрації пам’ятки археології «Городище-Вали ІХ-ХІІІ ст.» у м. Володимир-Волинський» в комплексі земляних валів замку XIV-XVI ст.;

- Відродження комплексу пам’яток в с. Олика (Замок Радзивилів; Троїцький костел; Петропавлівський костел, Вʼїзна (Луцька брама) та Радивилівський тракт).

«В наступному році буде відзначатися 150-ти річчя з дня народження Лесі Українки, тому реставрація садиб, пов’язаних з життям та літературною діяльністю Лесі Українки та родини Косачів, також є необхідною. А це зі свого боку потрібно для проведення комплексу культурно-мистецьких та просвітницьких заходів, які мають велике значення для відродження української культури, утвердження її самобутності та неповторності», - доповнив голова Волинської облдержадміністрації Юрій Погуляйко.

Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації