20211105181056.jpg, фото
05 листопада 2021, 18:10

З 8 листопада на Волині діятиме червоний рівень епіднебезпеки: які карантинні обмеження діятимуть

З 8 листопада 2021 року у Волинській області посилять обмежувальні протиепідемічні заходи відповідно до червоного рівня епідемічної небезпеки. Таке рішення прийнято на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 5 листопада.

Як повідомила головний державний санітарний лікар області Наталія Янко, Волинь потрапила до червоної зони за перевищеними трьома індикаторними показниками із шести.

Так, в області перевищені показники: рівень госпіталізації, завантаженості ліжок із киснем та захворюваності.

«Це говорить про те, що медична система області перезавантажена та не справляється із тою кількістю хворих, котрі потребують госпіталізації, або велика завантаженість хворими, котрі потребують кисню. Показник рівня госпіталізації становить від 99 до 105 на 100 тис. населення, а має бути не більше 60 на 100 тисяч населення. Це означає, що є велика кількість важких хворих, котрі потребують госпіталізації. Показник завантаженості ліжок із киснем останні дні становив майже 67 на 100 тисяч населення при індикаторному 65 відсотків. Відповідно дуже високий показник захворюваності, який становить 758 на 100 тисяч населення при нормативному 75 на 100 тисяч. Цей показник не знижується, а тримається на високому рівні. І ми прогнозуємо, що це ще не пік захворюваності й летальності, і протримається він у межах до двох тижнів». – відзначила головний державний санітарний лікар області Наталія Янко.

Тож через такі показники і низький рівень вакцинації в області, посилюють протиепідемічні заходи відповідно до червоного рівня епіднебезпеки. До слова, лише 28 % населення області охоплено щепленнями від COVID-19, а для колективного імунітету, який дозволяє послаблювати такі обмеження, необхідно 70 %.

Карантинні обмеження «червоного» рівня епіднебезпеки

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

- перебування на територіях загального користування без надітих засобів індивідувального захисту,

- прийом відвідувачів у закладаз громадського харчування

- прийом відвідувачів у ТРЦ, розважальних закладах, закладах торгівлі та побутового обслуговування

- прийом відвідувачів закладами культури (крім історико-культурних заповідників)

- проведення масових заходів (крім автоконцертів, автокінотеатрів, виробництва аудіовізуальних творів)

- робота закладів громадського харчування в готелях з 11-ї години до 6-ї години наступної доби (крім надання послуг із харчування у готельному номері)

- діяльність ринків (крім продовольчих)

- відвідування закладів освіти (крім дошкільних, спеціальних закладів та 1-4 класів закладів загальної середньої освіти

- робота підвісних канатних доріг

ВАЖЛИВО: зазначені заборони не застосовуються, якщо 100 % працівників та відвідувачів мають «зелений» COVID-сертифікат (про повний курс вакцинації проти COVID-19), цифровий сертифікат про негативний результат тесту на коронавірус чи про одужання.

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації.