За останній тиждень на кір захворіло 110 жителів області
За оперативними даними, захворюваність на кір в країні за останній тиждень зменшилася на 15,7%. Зокрема, Волинь залишається на сьомому місці по Україні (після Хмельницької, Тернопільської, Рівненської, Вінницької, Чернівецької та Київської областей) за показниками захворюваності на кір.
Так, за даними закладів охорони здоров’я, на Волині з початку року зареєстровано 1 тис. 214 випадків кору. Захворюваність поширена на території усієї області.
Вперше в нинішньому році відбувається стабілізація епідемічної ситуації з кору із тенденцією до зниження захворюваності. За останній тиждень зареєстровано 110 випадків хвороби проти 119 попереднього тижня. До слова, на піку епідемічного ускладнення захворюваність становила 196 осіб за тиждень. Щоденно фіксується від 8 до 20 захворілих. Продовжують виникати спалахи в дитячих організованих колективах, закладах освіти та у побуті. Проте, вони не набувають великого поширення, кількість постраждалих в осередках зменшується.
Епідемічний процес підтримується за рахунок збільшення кількості захворілих серед дорослих, оскільки імунний прошарок серед них невисокий. За останній тиждень захворюваність серед дітей та дорослих розподілилася порівну. Серед дорослих захворілих 51% — це працююче населення. За останній тиждень захворювання зареєстровано серед медиків, працівників освіти (по 4 особи), працівників сфери обслуговування (3 особи).
За попередній тиждень найбільше хворих зафіксовано в м. Луцьку (26 осіб), Луцькому районі (17 осіб), Горохівському (13 осіб), Ковельському, Ківерцівському районах (по 8 осіб), в інших районах – від 7 до 1. У Турійському, Маневицькому, Любешівському районах захворюваність не реєструвалась.
На контролі знаходиться виконання протиепідемічних заходів у 15 активних спалахах кору: в Іваничівському та Луцькому районах (по 4 спалахи), у м. Луцьку (2 спалахи), Камінь – Каширському, Ківерцівському, Горохівському, Ратнівському районах та м. Володимир – Волинський (по 1 спалаху). 9 спалахів зафіксовано в навчально-виховних закладах, 5 – в побуті, 1 – на підприємстві.
Щоб зупинити поширення кору в області, лікарями-епідеміологами у всіх осередках проводиться епідеміологічне розслідування, визначення меж спалахів за місцем проживання, навчання та перебування захворілих. Встановлюються особи, котрі були в контакті з хворими, їх стан щепленості та епідеміологічний анамнез щодо кору.
Специфічного лікування від кору немає. Для надійного захисту від хвороби усі діти мають вчасно отримати як першу, так і другу дозу вакцини проти кору. Міністерство охорони здоров’я закликає всіх дотримуватися Національного Календаря щеплень. Вакцинуватися за Календарем і надолужити пропущені щеплення можуть безоплатно усі діти до 18 років (навіть ті, котрі мають фальшиву довідку про щеплення, але насправді не були вакциновані, а також дорослі з груп ризику – військові, учасники ООС, студенти, освітяни й медики.
Область забезпечена достатньою кількістю якісної вакцини КПК (проти кору, паротиту та краснухи) виробництва Бельгії та США. Зробити щеплення вакцинами, закупленими державним коштом, можна в закладах охорони здоров’я, що надають первинну допомогу.
Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України.