20190815115756.JPG, фото
15 серпня 2019, 11:57

Житло для дітей-сиріт та будівництво дитячого будинку сімейного типу у місті Рожище: скільки коштів передбачено на 2019 рік

У 2019 році обсяг субвенції з державного бюджету на придбання, будівництво та ремонт житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа для Волинської області становить 10,5 мільйона гривень. З них – 6,3 мільйона гривень спрямують на будівництво дитячого будинку сімейного типу у місті Рожище та 4,2 мільйона гривень на забезпечення житлом дітей-сиріт. Таке рішення прийняла відповідна комісія облдержадміністрації сьогодні, 15 червня 2019 року.

Заступниця голови обласної державної адміністрації Світлана Мишковець, за сумісництвом голова комісії, відзначила, що відповідно до законодавчих умов, таку державну субвенцію можна спрямувати на нове будівництво житла для дитячих будинків сімейного типу або капітальний ремонт аналогічних комунальних установ, придбання соціального житла для дітей, виплата грошової компенсації за самостійне придбання житла, рецензування звітів про оцінку житла, яке придбавається на вторинному ринку, розроблення проектної документації на нове будівництво чи капітальний ремонт житла для дітей-сиріт. 

Варто зазначити, що минулого року Рожищенською міської радою запропоновано земельну ділянку для будівництва житла для ДБСТ. За словами заступника голови обласної державної адміністрації Валентина Цьося, ділянка – в районі з розвиненою інфраструктурою: поряд дитячий садок, школа, районна лікарня. 

— Перевага у тому, що ділянка – в заселеному районі. Там є можливість безпроблемного під’єднання будівлі до зовнішніх мереж постачання енергоносіїв. За кошти минулорічної субвенції міською радою розроблено проектно-кошторисну документацію, вартістю близько 121 тисяча гривень. На сьогодні вартість будівництва, відповідно до проектної документації, складає близько 6,3 мільйона гривень. Після прийняття рішення комісією – можемо оголошувати тендер та розпочинати будівництво, – зауважив Валентин Іванович. 

Важливо, що згоду на проживання в будинку, що планується збудувати за кошти субвенції, вже надала сім’я, яка наразі проживає в селі Корсині Рожищенського району. На сьогодні на виховання та спільне проживання до цієї сім’ї влаштовано п’ятеро дітей. Переїзд у новий будинок дасть можливість отримати любов та турботу для ще п’яти дітей-сиріт. 

Решту коштів з субвенції планують витратити на придбання житла для дітей сиріт. Наразі облдержадміністрація збирає пропозиції від ОТГ та райдержадміністрацій щодо розподілу цих коштів. Тоді – обласна комісія прийматиме рішення щодо розподілу на основі цих пропозицій та обласного реєстру квартирної черги. 

Відповідно до законодавства, гранична вартість придбання житла чи обсяг грошової компенсації, визначається з урахуванням таких нормативів: 

— у квартирах, садибних (одноквартирних) будинках із житлового фонду – 31 квадратний метр загальної площі; додатково – 10 квадратних метрів на кожну дитину з інвалідністю; 

— вартість одного квадратного метра загальної площі житла обчислюється відповідно до нормативно-правових актів Мінрегіону. 

Світлана Євтихіївна, під час засідання комісії, повідомила опосередковану вартість одного квадратного метру в області. Вона складає 11390 гривень, в місті Луцьку – в 1,5 рази більше. 

— Таким чином, для виплати компенсації за належне житло чи придбання житла на одну дитину необхідні кошти у сумі 353090 гривень, на одну дитину з інвалідністю – 466 990 гривень, на одну дитину в Луцьку – 529635 гривень, на одну дитину в Луцьку з інвалідністю – 700485 гривень. Окрім того, я вважаю, що ефективніше не купувати самостійно житло для дітей-сиріт, а перераховувати кошти на їхні рахунки. Бо в такому разі вони самі, чи їхні родичі, чи працедавці, чи органи місцевого самоврядування можуть дофінансувати та придбати краще житло, – зазначила посадовиця. 

До слова, станом на 15 серпня 2019 року на обліку осіб, що потребують забезпечення житлом перебуває 139 дітей та осіб цієї категорії. 

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.