20181022143055.jpg, фото
22 жовтня 2018 року
останні оновлення: 24 жовтня 2018 року

Енергоефективність - у фокусі волинських громад

Нещодавно у Львові відбувся семінар проекту «Енергоефективність у громадах ІІ», участь у якому взяли представники і з Волині.

Про це інформує Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування, який створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Проект реалізується в Україні компанією «Німецьке товариство міжнародного співробітництва» за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ)  та Програми «U-LEAD з Європою».

У рамках реалізації проекту відбувся перший семінар у Львові. Від Волині участь у семіарі брала Любешівська об’єднана територіальна громада, яка делегувала своїх представників, відповідальних за впровадження енергоефективності у своїй громаді.

На семінарі громади ознайомилися із заходами, які будуть впровадженні в рамках проекту, можливостями, які відкриваються для їх громад, розглянули практичні питання інвентаризації будівель, бенчмакінг та портфоліо-аналіз.

Також під час семінару були розглянуті практичні питання енергомоніторингу.

«Питання енергоефективності актуальні для кожної громади. Є громади, які вже впроваджують системи енергозбереження і є підписантами Угоди мерів, наприклад, Дубівська ОТГ. Є громади, які розглядають можливі варіанти. Але їх всіх об’єднує те, що це питання надзвичайно важливе і вони будуть приділяти максимум зусиль, щоб впроваджувати енергофективні заходи у власних громадах», - заявив радник з муніципальних послуг Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Петро Лавренюк.

Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування надає об’єднаним територіальним громадам практичну допомогу у сфері енергоефективності.

Саме тому 16 жовтня у Волинському Центрі розвитку місцевого самоврядування відбувся семінар під назвою «Використання даних енергомоніторингу при прийнятті рішень в ОТГ», під час якого учасники розглядали стратегічне планування енергозбереження та енергоефективності в громадах, шляхи їх реалізації, моделювання у бюджетів та житловій сфері в громаді.

Із вітальним словом до присутніх звернувся директор Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Анатолій Пархом’юк. «Ми докладаємо чимало зусиль, щоб були реалізовані успішні задуми та проекти в об’єднаних територіальних громадах, тому й надаємо підтримку волинським ОТГ», - зауважив Анатолій Пархом’юк.

Із представниками волинських ОТГ працювали досвідчені експерти, приміром, ксперт з енергоефективності у громадах Орест Пахолюк, керівник Україно-Німецького центру по просуванню енергоефективних технологій:  GREEN POINT CENTRE Михайло Турик.

Також під час семінару розглядали типові помилки при прийнятті рішень з термомодернізації будівель. Над цим питанням із ОТГ працював регіональний представник компанії КАПАРОЛ Олексій Матрушенко.

Завершився семінар дискусією про енергозбереження та енергоефективність. На думку учасників, такі семінари потрібно проводити частіше, щоб отримати практичні навички у цій сфері. Тому Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування буде продовжувати проводити відповідні семінари та тренінги.