01 серпня 2020, 09:35
останні оновлення: 13 лютого 2023

Основні показники діяльності департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації станом на 01.08.2020

 Основні показники діяльності департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації  станом на 01.08.2020

І. Забезпечення соціальними виплатами та державними гарантіями

 1. Забезпечення соціальних виплат

У січні - липні 2020 року для забезпечення виплати державних соціальних допомог малозахищеним верствам населення з державного бюджету в область надійшло 1,2 млрд гривень, які спрямовані на підтримку 90,6 тисяч волинських родин.

          З них, відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», у зазначений період, виплачено:

 • у зв’язку з вагітністю та пологами 3,0 тис. жінок на суму
  6,7 млн гривень;
 • при народженні дитини 29,4 тис. сімей, на суму 268,5 млн гривень;
 • допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування
  767 особам на суму 33,5 млн гривень;
 • допомоги на дітей одиноким матерям 5,6 тис. одержувачів на суму 83,9 млн гривень;
 • допомоги на догляд за важкохворими дітьми 46 сім’ям на суму 0,7 млн гривень.
 1. Додаткові заходи соціального захисту у період карантину

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01 квітня 2020 року № 251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році», одноразову виплату у сумі 1 000,00 гривень через органи соціального захисту населення отримали 16,8 тисяч малозахищених осіб.   

 На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 08 квітня 2020 року № 264 «Деякі питання надання державної соціальної допомоги», на період карантину для 13 тисяч одержувачів раніше призначені соціальні допомоги, були виплачені за автоматичним перерахунком, в раніше призначеному розмірі.              

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 року № 329 «Деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми» для 3,0 тисяч фізичних осіб-підприємців І та ІІ групи платників єдиного податку  через органи соціального захисту області отримали допомогу на 4,4 тисяч дітей  віком до 10 років у зв’язку з карантином через вірус COVID-19 на суму 25,9 млн гривень.

 1. Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям

Кількість малозабезпечених родин, які проживають в області та забезпечені державною допомогою становить 10,2 тисячі. Із них 5,6 тисяч або 55 % є багатодітними родинами.

Середній розмір допомоги в багатодітних малозабезпечених сім'ях дорівнює 4557,24 гривень, фінансовий ресурс, який надійшов в область для виплати допомоги складає 243,9 млн гривень.

 1. Виплата на розвиток сімейних форм виховання

Станом на 01.08.2020 в 70 прийомних сім’ях та 30 дитячих будинках сімейного типу перебуває на вихованні 335 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Сума виплати державної соціальної допомоги на дітей, які виховуються в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу та грошового забезпечення батькам-вихователям та прийомним батькам з початку року становила 9,1 млн гривень.

 1. Надання соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства, дітям з інвалідністю та особам, які не мають права на пенсію

На виконання Закону України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» станом на  1 серпня 2020 року 16 303 осіб перебувають на обліку в структурних підрозділах соціального захисту населення області, яким призначено державну соціальну допомогу.
З них: 10 845 -  особи з інвалідністю з дитинства та 5458 ‑ діти з інвалідністю.

Крім цього, 4 335 родин, в яких виховуються діти з інвалідністю, забезпечені надбавкою на догляд.

Загальна сума фінансового ресурсу, спрямована на виплату державної соціальної допомоги, з початку року становить 252,3 млн гривень, з них –  96,9 млн гривень – на виплату сім’ям, в яких виховуються діти з інвалідністю.

Відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю» у 2020 році в області державну підтримку отримали 3877 осіб, в тому числі 817 родин допомогу на дітей померлого годувальника, який не мав страхового стажу, необхідного для призначення пенсії.

На виплату цієї допомоги з державного бюджету спрямовано  48,0 млн гривень.

На обліку в структурних підрозділах соціального захисту населення  перебуває 921 отримувачі тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, на виплату якої з початку року спрямовано 8,6 млн гривень. Середній розмір допомоги становить 1490,23 гривень.

 Відповідно до Порядку надання щомісячної грошової допомоги особам, які проживають разом з особами з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 серпня 2000 року № 1192, 2924 особи отримує грошову допомогу на догляд за ним, на виплату якої спрямовано 46,9 млн гривень.

 1. Забезпечення соціальними стипендіями

У період з січня по липень  2020 року для забезпечення виплати соціальної стипендії студентам закладів фахової передвищої та вищої освіти області спрямовано 6,7 млн гривень. На даний час такі соціальні стипендії отримує 491 студент.

 1. Надання населенню субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг

Успішно продовжується робота щодо фінансування житлових субсидій за новим механізмом: з жовтня 2019 року формування виплатних відомостей, заявки щодо потреби у коштах на виплату та забезпечення безпосередньої виплати, як головним розпорядником коштів, провадиться департаментом  соціального захисту облдержадміністрації.   

Станом на 1 серпня 2020 року Програмою житлових субсидій охоплено 74,3 тисяч. домогосподарств області.

У період з січня до серпня 2020 року сума нарахувань за призначеними житловими субсидіями склала 569,8 млн. гривень, якими забезпечено виплату субсидій на оплату житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу домогосподарствам області.

Для забезпечення надання громадянам у повному обсязі передбачених законодавством соціальних гарантій у лютому 2020 року для 74,9 тисяч одержувачів житлових субсидій здійснено автоматичний (без додаткових звернень громадян) розрахунок зазначених виплат з урахуванням нової послуги – розподіл природного газу. Донарахування здійснено із січня
2020 року.

        За призначенням житлової субсидії з новим пакетом документів звернулось упродовж звітного періоду 16,2 тисяч домогосподарств. Крім цього, ще 69,6 тисяч домогосподарств субсидію перераховано з початку неопалювального періоду автоматично.

        Рішення про відмову у наданні субсидії з об’єктивних причин у І півріччі прийнято органами соціального захисту населення для 1024 сімей.

        Станом на 1 серпня поточного року за субсидіями на тверде паливо та скраплений газ звернулися 16,9 тисяч сімей, отримали готівку 14,2 тисяч домогосподарств області на суму 51,6 млн. гривень. Середній розмір призначеної субсидії становить 3 561,77 гривень на домогосподарство.

 1. Надання внутрішньо переміщеним особам допомоги на оплату житлово-комунальних послуг

Щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, одержують 1,3 тисяч чоловік з числа внутрішньо переміщених осіб.

Фінансування адресної допомоги з початку 2020 року здійснено в повному обсязі на суму 7,5 млн гривень.

 1.  Додаткові заходи соціального захисту сімей з дітьми

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 20.06.2018№ 512 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», в область у поточному році доставлено 3228 «пакунків малюка».  

З початку 2020 року у пологових будинках області здійснено видачу 4577 «пакунків малюка». В області успішно діє соціальна програма «муніципальна няня». Даною послугою скористалися майже 1,1 тис. батьків, яким відшкодовується частина плати за послуги няні, яка здійснює догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку (догляд здійснюється за 1,2 тис. дітьми).

 1. Соціальний захист учасників Революції Гідності та членів їх сімей

  На виконання урядових рішень у поточному році одному мешканцю Волинської області, як учаснику Революції Гідності, котрий отримав тілесні ушкодження середньої тяжкості виплачено належну одноразову грошову допомогу в сумі 300 тисяч гривень.

  Загальна сума виплаченої одноразової грошової допомоги, належної постраждалим учасниками на Майдані та сім’ям загиблих учасників масових акцій громадського протесту за період 2014-2020 років становить 18,5 млн гривень.

 1. Соціальний захист Матерів-героїнь

Робочою групою департаменту з розгляду клопотань про присвоєння почесного звання «Мати-героїня» з початку року розглянуто 135 пакетів документів претенденток на представлення до присвоєння почесного звання «Мати-героїня», 114 клопотань підтримано.

Відповідно до Указу Президента України від 08 травня 2020 року № 170, 108 багатодітним волинським матерям присвоєно почесне звання України «Мати-героїня».

У червні «Матерям-героїням» виплачено одноразову грошову винагороду, в розмірі 21 020 гривень.

Загалом з державного бюджету надійшло 2,3 млн гривень.

 1. Стан надання адміністративних послуг соціального характеру мешканцям об’єднаних територіальних громад

          В області активно впроваджується Програмний комплекс  «Інтегрована інформаційна система «Соціальна  громада» в об’єднаних територіальних громадах для прийому документів на призначення різних видів державних допомог, субсидій та пільг.

Даний Програмний комплекс дозволяє мешканцям ОТГ вдвічі швидше отримати  адміністративні послуги соціального характеру, безпосередньо за місцем проживання.

 Станом на 1 серпня 2020 року 16 об’єднаних територіальних громад області успішно подали заявку на приєднання до Програмного комплексу.

 10 ОТГ вже працюють в Програмному комплексі «Інтегрована інформаційна система «Соціальна  громада» та прийняли 1,4 тис. заяв на призначення державних допомог, субсидій та пільг.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 26.02.2020 № 148 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для компенсації частини витрат на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення», за березень-червень 2020 року ОТГ отримали грошову компенсацію в суму 18,5 тис. гривень за   1,2 тис. опрацьованих заяв.

ІІ. Соціальний захист учасників АТО та інших пільгових категорій громадян

 1. За даними Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги станом на 01.08.2020 на обліку в органах соцзахисту населення перебуває 11783 учасників антитерористичної операції, яким встановлено статус учасників бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни. В порівнянні з минулим роком відсоток збільшення кількості пільгових статусів становить 6% або 650 осіб. Кількість волинян, які загинули (померли) за час проведення антитерористичної операції становить 236 осіб.
 2. Санаторно-курортне лікування та психологічна реабілітація учасників АТО

В органах соціального захисту населення  станом на 01.08.2020 року перебуває на обліку 1226 учасників антитерористичної операції, які потребують санаторно-курортного оздоровлення та лікування.

У 2020 році для області передбачено видатки з державного бюджету в сумі 8,9 млн гривень, що дасть змогу забезпечити путівками 641 особу.

Станом на 01.08.2020 укладено 155 угод на суму 2,0 млн гривень.

Для здійснення заходів психологічної реабілітації учасників АТО з державного передбачено 2,3 млн гривень і станом на 01.08.2020 укладено 81 угоду на суму 871,0 тисяч гривень.

 1. Професійна адаптація учасників АТО

Для реалізації в області  державної програми “Заходи із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації, забезпечення санаторно-курортним лікуванням постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях» на 2020 рік  передбачено 924,6 тисяч гривень.

Станом на 01.08.2020 укладено угоди на навчання 75 осіб на загальну суму 477,3 тисяч гривень.

 1. Надання компенсації за належне для придбання житло сім'ям загиблих учасників АТО, особам з інвалідністю внаслідок війни 1-2 групи із числа учасників АТО та бойових дій на території інших держав, членам сімей загиблих учасників Революції Гідності та особам з інвалідністю внаслідок війни 1-2 групи із числа учасників Революції Гідності а також дітям-сиротам, та дітям, позбавленим батьківського піклування

Станом на 01.08.2020 відповідно до поданої на Мінветеранів потреби у коштах субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 01.07.2020 № 801-р для області на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для сімей учасників бойових дій на території інших держав та для осіб з інвалідністю I-II групи з числа учасників бойових дій на території інших держав у 2020 році передбачено 664,896 тисяч гривень. 

Зазначена сума відповідає 9,92 % від потреби, яка узагальнена і подана департаментом на адресу Мінветеранів станом на 01 березня 2020 року.

Крім цього, розпорядженнями Кабінету Міністрів України від 01.07.2020 № 798-р на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для сімей осіб, які загинули(померли) внаслідок участі в АТО та для осіб з інвалідністю I-II групи, яка настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції у 2020 році для області виділено субвенцію в обсязі 7777,06 тисяч гривень, що становить 21,7% від сформованої потреби,  від 01.07.2020 № 838-р для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України» - 660,887 тис. гривень, тобто 7,3% від потреби.

Кошти перераховані місцевим бюджетам.   

 1. Надання пільг у грошовій формі

Пільги у грошовій готівковій формі на оплату житлово-комунальних послуг профінансовано на рахунки понад 12 тисяч осіб на загальну суму 44,7 млн гривень, у безготівковій формі – понад 48 тисяч осіб на суму 115,3 млн гривень.

Готівкою пільгу на придбання твердого палива та скрапленого газу отримали понад 20 тисяч пільговиків на суму 33,4 млн гривень.

       ІІІ. Забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації та надання реабілітаційних послуг

 1.  Технічні засоби реабілітації

В області продовжується реалізація  Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2012 року № 321 (зі змінами).

Станом на 01.08.2020 на обліку в органах соціального захисту населення області для отримання технічних та інших засобів реабілітації перебувають 12933 осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення.

        Протягом  звітного періоду за бюджетною програмою 2507030 за напрямом «Забезпечення окремих категорій населення України технічними та іншими засобами реабілітації»  в область надійшло 12,72 млн. гривень, з яких  використано 11,17  млн. гривень.

 1. Забезпечення автотранспортом пільгових категорій населення

З початку року  департаментом видано два автомобілі, що надійшли як гуманітарна допомога для подальшої передачі конкретній особі, яка перебуває в черзі на отримання спецавтотранспорту. Надано дозвіл на перереєстрацію гуманітарних автомобілів після десятирічного терміну експлуатації 3 особам з інвалідністю.

П’ять автомобілів знято з обліку після смерті осіб з  інвалідністю,  надано дозвіл на безоплатну передачу у власність автомобілів, після 10 річного терміну експлуатації для 5 осіб. 

 1. Надання реабілітаційних послуг дітям з інвалідністю

Відповідно до індивідуальних програм реабілітації діти з інвалідністю отримували реабілітаційні послуги  в реабілітаційних центрах.

За бюджетною програмою КПКВ 2507100 «Реабілітація дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу» 51 дітей з інвалідністю пройшли курс відновного лікування в реабілітаційних центрах. Вартість реабілітаційних послуг становить 852,14 тисяч гривень.

 В умовах карантинних заходів  продовжується організація роботи щодо забезпечення реабілітаційними послугами.

 1. Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи
 1. Забезпечення харчуванням дітей та виплата компенсації

Відповідно до договорів на організацію харчування дітей, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи, укладених на 2020 рік виконавцями харчування у навчальних закладах Камінь-Каширського, Любешівського та Маневицького районів є ТОВ «РАМЕДАС Україна».

На період карантину батькам потерпілих дітей, які перебувають в обліковому складі школи і проводили освітній процес із використанням технологій дистанційного навчання, виплачується грошова компенсація.

 1. Санаторно-курортне лікування

Визначено розмір грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку у 2020 році (особам категорії 1, - 7700 гривень, особам категорії 1 із захворюваннями нервової системи - 23420 гривень, дітям, яким установлено інвалідність ЧАЕС - 15300 гривень). Укладено 234 угоди на суму 2074,5 тисяч гривень.

Проведено виплату грошової компенсації замість путівки 329 особам з інвалідністю на суму 188,5 тисяч гривень (100 % від потреби).

 1. Основні пільги та компенсації

За 7 місяців поточного року використано 10,9 млн гривень на виплату компенсацій за пільгове забезпечення продуктами харчування  громадянам, віднесених до 1 і 2 категорій, та за шкоду, заподіяну здоров’ю, і допомоги на оздоровлення.

 1. Відшкодування по пільгових рецептах

Станом на 01.08.2020 здійснено близько 5 тисяч відшкодувань за придбані ліки за пільговими рецептами та проведене зубопротезування на суму 6,1 млн гривень.

 1. Видача посвідчень       

Членами комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, розглянуто 3492 особових справи, прийнято рішення щодо видачі 856 первинних та 2632 повторних посвідчень, відмов у видачі посвідчень 3 особам, вилученні посвідчення в 1 особи.

 1. Надання соціальних послуг

Соціальні послуги вразливим категоріям населення області надають 18 територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг), в тому числі - 5 в ОТГ; 15 центрів надання  соціальних послуг: 1- центр надання соціальних послуг Ковельської районної ради та 14 центрів   утворених в об’єднаних територіальних громадах: Голобській, Поворській, Дубівській, Павлівській, Литовезькій, Колківській, Іваничівській, Велицькій, Оваднівській, Поромівській, Цуманській, Торчинській, Дубечненській,  Старовижівській  та структурні підрозділи з питань надання соціальних послуг виконавчих комітетів Смолигівської, Княгининівської, Боратинської, Колодяжненської, Заборольської, Люблинецької, Гіркополонківської, Липинської ОТГ.

Функціонують 86 відділень, з них: 37 відділень соціальної допомоги вдома, 17 відділень стаціонарного догляду  для постійного проживання, 12 відділень організації надання адресної натуральної та грошової допомоги,  відділення соціально-психологічної допомоги,  відділення соціально- психологічних послуг, відділення соціально-медичної профілактики,  відділення денного перебування, три відділення соціально-інноваційних та соціально-побутових послуг, п’ять окремих структурних підрозділів Університет третього віку та вісім інших  структурних підрозділів в  ОТГ.

Протягом звітного періоду суб’єктами, що надають соціальні послуги, виявлено та надано соціальні послуги 22942 чол., що становить  99,9 відсотків до потреби.

У першому півріччі 2020 року  розпочали свою роботу новостворені Центри надання соціальних послуг: в Оваднівській, Цуманській, Старовижівській, Торчинській та Дубечненській  ОТГ. 

Смолигівська, Княгининівська, Колодяжненська, Боратинська, Люблинецька, Гіркополонківська, Липинська, Заборольська ОТГ самостійно  продовжували надавали  соціальні послуги догляду вдома.

У територіальному центрі  соціального обслуговування  (надання соціальних послуги) Володимир-Волинського району утворено відділення організації надання натуральної  допомоги. У Локачинському територіальному центрі утворено відділення надання інноваційних та соціально-побутових послуг замість двох ліквідованих (відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги та відділення соціально-психологічної допомоги).

Ліквідовані територіальні центри у Луцькому (стаціонарне  відділення передано  Торчинській ОТГ) та Старовижівському районах (стацвідділення  передано Дубечненській ОТГ).

У складі територіальних центрів та Голобського центру надання соціальних послуг функціонує дев’ять «Університетів третього віку» (з них п’ять діють як окремі структурні підрозділи). До навчання за різними напрямками залучено 579 осіб.

Транспортні послуги отримали 1764 особи. Найбільше надано послуг
з перевезення спеціалізованим автомобілем особам з обмеженими фізичними можливостями територіальним центром м. Луцька (1702 чоловік).

В їдальні територіального центру м.Луцька безкоштовно гаряче харчування отримали 481 малозабезпечений громадянин.

У семи територіальних центрах діють пункти прокату технічних та інших засобів реабілітації. Першочергово засоби реабілітації видаються одиноким  непрацездатним громадянам та іншим категоріям громадян, які обслуговуються в структурних підрозділах територіального центру. Послугами скористалися 180 чоловік.

В умовах введення карантинних заходів територіальними центрами соціального обслуговування (надання соціальних послуг), центрами  надання соціальних послуг ОТГ організовано систематичне  відвідування, надання соціальних послуг  та необхідної допомоги одиноким та одиноко проживаючим громадянам  похилого віку, осіб з інвалідністю.

Протягом квітня - травня  2020 року 17,8 тисяч  продуктових наборів на загальну суму 2,95 млн. грн. отримали найбільш вразливі верстви населення області від Національної мережі  продуктових магазинів АТБ.                                

18 територіальних центрів, 14 центрів  надання соціальних послуг ОТГ, адресно роздавали  одиноким, одинокопроживаючим непрацездатних громадянам, особам з інвалідністю, які перебувають в складних життєвих обставинах. 

Крім цього, 3115 продуктових наборів  роздано  даній категорії громадян отриманих   від  ТОВ «Нестле Україна», 48 продуктових наборів-  від  Турецько-української асоціації  бізнесменів.

В межах забезпечення виконання постанови Кабінету Міністрів України від 08.04.2020 № 287 «Про розвиток соціальних сервісів для деяких соціальних груп населення» в області функціонує інформаційна платформа «Допомога поруч». В департаменті відкрито  «гарячу» телефонну  лінію, на яку можуть  звернутися громадяни, які потрапили в складні життєві обставини та потребують невідкладної допомоги в період карантину для убезпечення їх  від захворювань гострою респіраторною хворобою COVID-19.

Станом на  01.08.2020 року  на гарячу  телефонну лінію  департаменту,  щодо забезпечення продуктами харчування звернулось 16 осіб, потребуючі забезпечені відповідними  продуктами харчування.

 1. Діяльність будинків-інтернатів

Організація роботи інтернатних закладів області здійснюється відповідно до вимог нормативних правових актів та документів-рекомендацій профільного міністерства з урахуванням контингенту підопічних, їх психологічних особливостей та компенсаторно-адаптаційних можливостей.

Проживає в шести інтернатних закладах 713 підопічних , з них 578 – у психоневрологічних інтернатах.

з/п

Назва інтернатного закладу і профіль

Кількість ліжко/місць і стать підопічних

Проживає осіб на 01.08.2020

 

Адреса

Прізвище, ім’я по-батькові

директора інтернату, контакти

1.

Берестечківський

психоневрологічний інтернат  

180 л/м

(жінки і  чоловіки)      

 

 

177

45765,м. Берестечко, вул. Паркова, 21

Світлана  Іванівна Приходько

0503785685, 0679848921

2.

Голобський

психоневрологічний інтернат

70 л/м

 (чоловіки)                        

69

 

45070,Ковельський район,смт. Голоби, вулиця Волинська,9

Микола  Григорович Пруд

 0951804354

3.

Горохівський

психоневрологічний інтернат

115 л/м

(чоловіки)                             

 

113

 

45700,м. Горохів, вулиця Паркова, 22

Юлія Олександрівна Ковальчук

 0679899647

4.

Луцький геріатричний

пансіонат – загальний профіль       

200 л/м

(жінки і  чоловіки)          

 

 

135

43008,м. Луцьк, вулиця Теремнівська, 70

Алла Вікторівна Гнатюк

0990733970

5.

Олицький

психоневрологічний інтернат

110 л/м 

(чоловіки )                            

 

110

45263,Ківерцівський район, смт. Олика, вул.Замкова,22

Петро  Якович Ткачук

 0976492466

6.

Руденський

психоневрологічний інтернат

 

160 л/м

(жінки)                                      

 

 

109

44345,Любомльський р-н, с. Руда, вул. Залізнична,1

 

Олена Іванівна Місюк

0966194244

 

 

Всього:

835

713

 

 

На виконання доручень  центральних  органів влади  з  метою недопущення  поширення гострих респіраторних  вірусних інфекцій, у тому числі спричинених коронавірусом COVID-19 до стабілізації  епідемічної  ситуації інтернатні заклади працюють в умовах карантинного режиму, заборонено доступ сторонніх осіб. Поселення в інтернатні  заклади  за наявності вільних місць відбувається тільки за наявності негативного результату  ПЛР -тесту на коронавірусну інфекцію.

VII. Запобігання та протидія домашньому насильству

         Продовжується робота по координації суб'єктів, що працюють у наппрямку протидії домашньому насильству.

У І півріччі 2020 року зареєстровано 2560 звернень щодо вчинення домашнього насильства.

На сьогодні в області утворено 22 мобільні бригади соціально-психологічної допомоги: в Горохівському, Іваничівському, Камінь-Каширському, Ківерцівському, Ковельському, Локачинському, Луцькому, Любешівському, Маневицькому, Ратнівському, Рожищенському, Старовижівському, Турійському, Шацькому районах, місті Володимир Волинському, Зарічанській, Зимнівській, Устилузькій, Рівненській, Оваднівській, Смідинській ОТГ та 1 обласна мобільна бригада.

У Вишнівській ОТГ створено робочу групу, яка здійснює заходи у сфері попередження насилля в сім’ї, гендерної дискримінації та протидії торгівлі людьми.

З початку року зареєстровано 220  виїздів  мобільних бригад.

При Волинському обласному центрі соціально-психологічної допомоги створений притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

 Станом на 01.08.2020 року в притулку перебувало 10 осіб. Всього в ЦСПД перебувало 40 осіб. Надано разові послуги ще 221 особі.

З метою інформування та співпраці у сфері протидії домашньому насильству на райони, міста й ОТГ області було надіслано листи про наявність вільних місць в закладі.

VIII. Протидія торгівлі людьми

          В області встановлено 46 статусів особи, яка постраждала від торгівлі людьми, з них: 30 осіб постраждали від трудової експлуатації, 12 – від сексуальної, 2 – військовополонені, 2 – «наркокур’єри».

 У І півріччі 2020 року до департаменту звернулося четверо осіб, які вважають себе постраждалими від торгівлі людьми. Усім їм  надано цей статус.

 1. Внутрішньо переміщені особи

На території Волинської області станом на 01.08.2020 обліковано 2038 родин вимушених переселенців, до складу яких входить 3172 особи.

 • У тому числі:
 • із Донецької області – 1518 осіб (708 жінок, 487 чоловіків, 323 дітей),
 • із Луганської області – 1146 осіб (469 жінок, 424 чоловіків, 253 дітей),
 • з АР Крим – 508 осіб (163 жінок, 212 чоловіків, 133 дітей).
 1. Оздоровлення та відпочинок дітей

Оздоровча кампанія в області у місцевих закладах відпочинку у зв'язку із карантином була заборонена і не розпочиналась.  

 В  лютому були направлені групи дітей на оздоровлення до державного підприємства «Український дитячий центр «Молода гвардія» (м.Одеса) та МДЦ «Артек», який  розташований у Київській області у кількості 55 осіб.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS - CoV – 2» відкриття дитячих закладів оздоровлення та відпочинку дітей дозволяється у регіонах, де встановлений «зелений» та «жовтий» рівень епідемічної небезпеки.

       З  01 серпня відновлено роботу дитячих центрів «Артек» та «Молода гвардія».

Станом на 01.08.2020 проведено сім засідань комісії з питань ведення Державного реєстру майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей.
За рішенням комісії до Державного реєстру внесено дев’ять дитячих закладів.

Департамент соціального захисту населення Волинської обласної державної адміністрації