20200916100520.jpg, фото
17 липня 2020, 09:53
останні оновлення: 13 лютого 2023

Відбулася колегія департаменту з керівниками районних та міських управлінь соціального захисту населення на платформі Zoom

17 липня 2020 року відбулося засідання колегії департаменту соціального захисту населення Волинської обласної державної адміністрації з керівниками районних та міських управлінь соціального захисту населення на платформі Zoom.

Було проаналізовано роботу органів соціального захисту населення області, роботу зі зверненнями громадян, стан виконавської дисципліни, інформаційне забезпечення діяльності, дотримання антикорупційного законодавства за І півріччя 2020 року та інші питання соціальної політики.

І. Забезпечення соціальними виплатами та державними гарантіями

 1. Забезпечення соціальних виплат

          У січні-червні 2020 року для забезпечення виплати державних соціальних допомог малозахищеним верствам населення з державного бюджету в область надійшло 1080,9 млн гривень, які спрямовані на підтримку 90,8 тисяч волинських родин.

          З них, відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» у І півріччі 2020 року, виплачено:

 • у зв’язку з вагітністю та пологами 2,4 тисяч жінок на суму
  5,5 млн гривень;
 • при народженні дитини 29,7 тисяч сімей, на суму 232,0 млн гривень;
 • допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування
  767 особам на суму 24,3 млн гривень;
 • допомоги на дітей одиноким матерям 5,7 тисяч одержувачів на суму 72,0 млн гривень;
 • допомоги на догляд за важкохворими дітьми 56 сім’ям на суму 0,6 млн гривень.
 1. Додаткові заходи соціального захисту у період карантину

          Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01 квітня 2020 року № 251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році», одноразову виплату у сумі 1 000,00 гривень через органи соціального захисту населення отримали 16,8 тисяч малозахищених осіб.   

        На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 08 квітня 2020 року № 264 «Деякі питання надання державної соціальної допомоги», на період карантину для 13 тисяч одержувачів раніше призначені соціальні допомоги, виплачуються за автоматичним перерахунком, в раніше призначеному розмірі.              

          Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 року № 329 «Деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми» для 2,9 тисяч фізичних осіб-підприємців І та ІІ групи платників єдиного податку  через органи соціального захисту області отримали допомогу на дітей  віком до 10 років у зв’язку з карантином через вірус COVID-19 на суму 22,1 млн гривень.

 1. Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям

Кількість малозабезпечених родин, які проживають в області та забезпечені державною допомогою становить 10379. Із них 5664 або 55 % є багатодітними родинами.

Середній розмір допомоги в багатодітних малозабезпечених сім'ях дорівнює 4557,24 гривень, фінансовий ресурс, який надійшов в область для виплати допомоги складає 243,9 млн гривень.

 1. Виплата на розвиток сімейних форм виховання

Станом на 01.07.2020 в 70 прийомних сім’ях та 30 дитячих будинках сімейного типу перебуває на вихованні 335 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Сума виплати державної соціальної допомоги на дітей, які виховуються в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу та грошового забезпечення батькам-вихователям та прийомним батькам з початку року становила 6,65 млн гривень.

На виконання постанов Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2019 року № 1101 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги» та від 26 червня 2019 року № 552 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом «гроші ходять за дитиною», оплати послуг із здійснення патронату над дитиною та виплати соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя, підтримки малих групових будинків» забезпечено здійснення відповідних перерахунків зазначених виплат на дітей та грошового забезпечення батькам-вихователям та прийомним-батькам з січня поточного року.

Зокрема, із 1 січня 2020 року підвищено розміри державної соціальної допомоги із 2 до 2,5 прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку та для дітей з інвалідністю – з 2 до 3,5 прожиткових мінімумів.

Також збільшено розмір грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам: із 70 % прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку за кожну дитину-вихованця та кожну прийомну дитину до 100 % прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожну дитину-вихованця та кожну прийомну дитину.

 1. Надання соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства, дітям з інвалідністю та особам, які не мають права на пенсію

На виконання Закону України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» станом на 1 липня 2020 року 16 307 осіб перебувають на обліку в структурних підрозділах соціального захисту населення області, яким призначено державну соціальну допомогу.
З них: 10807- особи з інвалідністю з дитинства та 5500 ‑ діти з інвалідністю.

Крім цього, 4 336 родин, в яких виховуються діти з інвалідністю, забезпечені надбавкою на догляд.

Загальна сума фінансового ресурсу, спрямована на виплату державної соціальної допомоги, з початку року становить 216,6 млн гривень, з них –  83,1 млн гривень – на виплату сім’ям, в яких виховуються діти з інвалідністю.

Відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю» у І півріччі 2020 року  в області державну підтримку отримали 3783 особи, в тому числі 794 родини допомогу на дітей померлого годувальника, який не мав страхового стажу, необхідного для призначення пенсії.

На виплату цієї допомоги з державного бюджету спрямовано 40,8 млн гривень.

На обліку в структурних підрозділах соціального захисту населення  перебуває 880 отримувачів тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, на виплату якої з початку року спрямовано 7,2 млн гривень. Середній розмір допомоги становить 1390,56 гривень.

 Відповідно до Порядку надання щомісячної грошової допомоги особам, які проживають разом з особами з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 серпня 2000 року № 1192, 3082 особи отримує грошову допомогу на догляд за ним.

 Середній розмір призначеної допомоги становить 2008,37 гривень, всього з державного бюджету на виплату грошової допомоги з початку року надійшло 41 млн гривень.

 1. Забезпечення соціальними стипендіями

        У І півріччі 2020 року для забезпечення виплати соціальної стипендії студентам закладів фахової передвищої та вищої освіти області спрямовано 6,7 млн гривень. На даний час такі соціальні стипендії отримує 491 студент.

 1. Надання населенню субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг

        Успішно продовжується робота щодо фінансування житлових субсидій за новим механізмом: з жовтня 2019 року формування виплатних відомостей, заявки щодо потреби у коштах на виплату та забезпечення безпосередньої виплати, як головним розпорядником коштів, провадиться департаментом  соціального захисту облдержадміністрації.   

        Станом на 1 липня 2020 року Програмою житлових субсидій охоплено 72,7 тисяч. домогосподарств області.

        У період з січня до липня 2020 року сума нарахувань за призначеними житловими субсидіями склала 529,5 млн гривень, якими забезпечено виплату субсидій на оплату житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу 359,73 тисячам домогосподарств.

        Для забезпечення надання громадянам у повному обсязі передбачених законодавством соціальних гарантій у лютому 2020 року для 74,9 тисяч одержувачів житлових субсидій здійснено автоматичний (без додаткових звернень громадян) розрахунок зазначених виплат з урахуванням нової послуги – розподіл природного газу. Донарахування здійснено із січня
2020 року.

        За призначенням житлової субсидії з новим пакетом документів звернулось упродовж звітного періоду 15,2 тисяч домогосподарств. Крім цього, ще 69,6 тисяч домогосподарств субсидію перераховано з початку неопалювального періоду автоматично.

        Рішення про відмову у наданні субсидії з об’єктивних причин у І півріччі прийнято органами соціального захисту населення для 931 сім’ї.

        Станом на 1 липня поточного року за субсидіями на тверде паливо та скраплений газ звернулися 16,5 тисяч. сімей, отримали готівку 13,3 тисяч домогосподарств області на суму 47,8 млн гривень. Середній розмір призначеної субсидії становить 3 564,54 гривень на домогосподарство.

 1. Надання внутрішньо переміщеним особам допомоги на оплату житлово-комунальних послуг

Щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, одержують 1,3 тисяч чоловік з числа внутрішньо переміщених осіб.

Фінансування адресної допомоги з початку 2020 року здійснено в повному обсязі на суму 6,5 млн гривень.

 1. Додаткові заходи соціального захисту сімей з дітьми

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 20.06.2018 № 512 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», в область у поточному році доставлено 3228 «пакунків малюка».  

З початку 2020 року у пологових будинках області здійснено видачу 4531 «пакунків малюка». В області успішно діє соціальна програма «муніципальна няня». Даною послугою скористалися 869 батьків, яким відшкодовується частина плати за послуги няні, яка здійснює догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку (догляд здійснюється за 939 дітьми).

 1. Соціальний захист учасників Революції Гідності та членів їх сімей

  На виконання урядових рішень у поточному році одному мешканцю Волинської області, як учаснику Революції Гідності, котрий отримав тілесні ушкодження середньої тяжкості виплачено належну одноразову грошову допомогу в сумі 300 тисяч гривень.

  Загальна сума виплаченої одноразової грошової допомоги, належної постраждалим учасниками на Майдані та сім’ям загиблих учасників масових акцій громадського протесту за період 2014-2020 років становить 18,5 млн гривень.

 1. Соціальний захист Матерів-героїнь

Робочою групою департаменту з розгляду клопотань про присвоєння почесного звання «Мати-героїня» з початку року розглянуто 135 пакетів документів претенденток на представлення до присвоєння почесного звання «Мати-героїня», 102 клопотання підтримано.

Відповідно до Указу Президента України від 08 травня 2020 року № 170, 108 багатодітним волинським матерям присвоєно почесне звання України «Мати-героїня».

У червні «Матерям-героїням» виплачено одноразову грошову винагороду, в розмірі 21 020 гривень.

Загалом з державного бюджету надійшло 2,3 млн гривень.

 1. Стан надання адміністративних послуг соціального характеру мешканцям об’єднаних територіальних громад

          В області активно впроваджується Програмний комплекс  «Інтегрована інформаційна система «Соціальна  громада» в об’єднаних територіальних громадах для прийому документів на призначення різних видів державних допомог, субсидій та пільг.

Даний Програмний комплекс дозволяє мешканцям ОТГ вдвічі швидше отримати  адміністративні послуги соціального характеру, безпосередньо за місцем проживання.

 Станом на 1 липня 2020 року 12 об’єднаних територіальних громад області успішно подали заявку на приєднання до Програмного комплексу.

 9 ОТГ вже працюють в Програмному комплексі «Інтегрована інформаційна система «Соціальна  громада» та прийняли 1212 заяв на призначення державних допомог, субсидій та пільг.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 26.02.2020 № 148 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для компенсації частини витрат на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення», за березень-червень  2020 року ОТГ отримали грошову компенсацію в суму 10950 гривень за 730 опрацьованих заяв.

ІІ. Соціальний захист учасників АТО та інших пільгових категорій громадян

 1. За даними Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги станом на 01.07.2020 на обліку в органах соцзахисту населення перебуває 11769 учасників антитерористичної операції, яким встановлено статус учасників бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни. В порівнянні з минулим роком відсоток збільшення кількості пільгових статусів становить 6% або 702 особи. Кількість волинян, які загинули (померли) за час проведення антитерористичної операції становить 236 осіб.
 2. Санаторно-курортне лікування  та психологічна реабілітація учасників АТО

В органах соціального захисту населення  станом на 01.07.2020 року перебуває на обліку 1191 учасників антитерористичної операції, які потребують санаторно-курортного оздоровлення та лікування.

У 2020 році для області передбачено видатки з державного бюджету в сумі 8,9 млн гривень, що дасть змогу забезпечити путівками 641 особу.

Станом на 01.07.2020 укладено 52 угоди на суму 632,7 тисяч гривень.

Для здійснення заходів психологічної реабілітації учасників АТО з державного передбачено 2,3 млн гривень і станом на 01.07.2020 укладено 6 угод на суму 64,2 тисяч гривень.

 1. Професійна адаптація учасників АТО

Для реалізації в області  державної програми “Заходи із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації, забезпечення санаторно-курортним лікуванням постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях» на 2020 рік  передбачено 924,6 тисяч гривень.

Станом на 01.07.2020 укладено угоди на навчання 57 осіб на загальну суму 361,7 тисяч гривень.

 1. Надання компенсації за належне для придбання житло сім'ям загиблих учасників АТО, особам з інвалідністю внаслідок війни 1-2 групи із числа учасників АТО та бойових дій на території інших держав, членам сімей загиблих учасників Революції Гідності та особам з інвалідністю внаслідок війни 1-2 групи із числа учасників Революції Гідності а також дітям-сиротам, та дітям, позбавленим батьківського піклування

Станом на 01.07.2020 відповідно до поданої на Мінветеранів потреби у коштах субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 01.07.2020 № 801-р для області на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для сімей учасників бойових дій на території інших держав та для осіб з інвалідністю I-II групи з числа учасників бойових дій на території інших держав у 2020 році передбачено 664,896 тисяч гривень. 

Зазначена сума відповідає 9,92 % від потреби, яка узагальнена і подана департаментом на адресу Мінветеранів станом на 01 березня 2020 року.

Крім цього, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 01.07.2020 № 798-р на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для сімей осіб, які загинули(померли) внаслідок участі в АТО та для осіб з інвалідністю I-II групи, яка настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції у 2020 році для області виділено субвенцію в обсязі 7777,06 тисяч гривень, що становить 21,7% від сформованої потреби.  

 1. Надання пільг у грошовій формі

Пільги у грошовій готівковій формі на оплату житлово-комунальних послуг профінансовано на рахунки понад 12 тисяч осіб на загальну суму 41,4 млн гривень, у безготівковій формі – понад 48 тисяч осіб на суму 109,9 млн гривень.

Готівкою пільгу на придбання твердого палива та скрапленого газу отримали 13 тисяч пільговиків на суму 22 млн гривень.

ІІІ. Забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації та надання реабілітаційних послуг

Технічні засоби реабілітації

В області продовжується реалізація  Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2012 року № 321 (зі змінами).

Станом на 01.07.2020 на обліку в органах соціального захисту населення області для отримання технічних та інших засобів реабілітації перебувають 12933 осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення.

Протягом  звітного періоду за бюджетною програмою 2507030 за напрямом «Забезпечення окремих категорій населення України технічними та іншими засобами реабілітації»  в область надійшло 11,1 млнгривень., з яких  використано 9,4  млн гривень.

 1. Забезпечення автотранспортом пільгових категорій населення

Впродовж першого півріччя  2020 року департаментом видано два автомобілі, що надійшли як гуманітарна допомога для подальшої передачі конкретній особі, яка перебуває в черзі на отримання спецавтотранспорту. Надано дозвіл на перереєстрацію гуманітарних автомобілів після десятирічного терміну експлуатації 3 особам з інвалідністю.

Три автомобілі знято з обліку після смерті осіб з  інвалідністю,  надано дозвіл на безоплатну передачу у власність автомобілів, після 10 річного терміну експлуатації для 8 осіб. 

 1. Надання реабілітаційних послуг дітям з інвалідністю

Відповідно до індивідуальних програм реабілітації діти з інвалідністю отримували реабілітаційні послуги  в реабілітаційних центрах.

За бюджетною програмою КПКВ 2507100 «Реабілітація дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу» 38 дітей з інвалідністю пройшли курс відновного лікування в реабілітаційних центрах. Вартість реабілітаційних послуг становить  612,398 тисяч гривень.

 В умовах карантинних заходів  продовжується організація роботи щодо забезпечення реабілітаційними послугами.

 1. Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи
 1. Забезпечення харчуванням дітей та виплата компенсації

Відповідно до договорів на організацію харчування дітей, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи, укладених на 2020 рік виконавцями харчування у навчальних закладах Камінь-Каширського, Любешівського та Маневицького районів є ТОВ «РАМЕДАС Україна».

На період карантину батькам потерпілих дітей, які перебувають в обліковому складі школи і проводили освітній процес із використанням технологій дистанційного навчання, виплачується грошова компенсація.

 1. Санаторно-курортне лікування

Визначено розмір грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку у 2020 році (особам категорії 1, - 7700 гривень, особам категорії 1 із захворюваннями нервової системи - 23420 гривень, дітям, яким установлено інвалідність ЧАЕС - 15300 гривень). Укладено 44 угоди на суму 47,2 тисяч гривень.

Проведено виплату грошової компенсації замість путівки 329 особам з інвалідністю на суму 188,5 тисяч гривень (100 % від потреби).

 1. Основні пільги та компенсації

За 6 місяців поточного року використано 42846,5 тисяч гривень на виплату компенсацій за пільгове забезпечення продуктами харчування громадянам, віднесених до 1 і 2 категорій, та за шкоду, заподіяну здоров’ю, і допомоги на оздоровлення.

 1. Відшкодування по пільгових рецептах

Станом на 01.07.2020 здійснено 4029 відшкодувань за придбані ліки за пільговими рецептами та проведене зубопротезування на суму 5163,8 тисяч гривень. Середній розмір виплати за придбані лікарські засоби становить 1220,11 гривень, зубопротезування – 2369,48 гривень.

 1. Видача посвідчень

Членами комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, розглянуто 3247 особових справи, прийнято рішення щодо видачі 722 первинних та 2521 повторних посвідчень, відмов у видачі посвідчень 3 особам, вилученні посвідчення в 1 особи.

 1. Надання соціальних послуг

Соціальні послуги вразливим категоріям населення області надають 18 територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг), в тому числі - 5 в ОТГ; 15 центрів надання  соціальних послуг: 1- центр надання соціальних послуг Ковельської районної ради та 14 центрів   утворених в об’єднаних територіальних громадах: Голобській, Поворській, Дубівській, Павлівській, Литовезькій, Колківській, Іваничівській, Велицькій, Оваднівській, Поромівській, Цуманській, Торчинській, Дубечненській,  Старовижівській  та структурні підрозділи з питань надання соціальних послуг виконавчих комітетів Смолигівської, Княгининівської, Боратинської, Колодяжненської, Заборольської, Люблинецької, Гіркополонківської, Липинської ОТГ.

Функціонують 86 відділень, з них: 37 відділень соціальної допомоги вдома, 17 відділень стаціонарного догляду  для постійного проживання, 12 відділень організації надання адресної натуральної та грошової допомоги,  відділення соціально-психологічної допомоги,  відділення соціально- психологічних послуг, відділення соціально-медичної профілактики,  відділення денного перебування, три відділення соціально-інноваційних та соціально-побутових послуг, п’ять окремих структурних підрозділів Університет третього віку та вісім інших  структурних підрозділів в  ОТГ.

Протягом звітного періоду суб’єктами, що надають соціальні послуги, виявлено та надано соціальні послуги 22942 чол., що становить  99,9 відсотків до потреби.

У першому півріччі 2020 року  розпочали свою роботу новостворені Центри надання соціальних послуг: в Оваднівській, Цуманській, Старовижівській, Торчинській та Дубечненській  ОТГ. 

Смолигівська, Княгининівська, Колодяжненська, Боратинська, Люблинецька, Гіркополонківська, Липинська, Заборольська ОТГ самостійно  продовжували надавали  соціальні послуги догляду вдома.

У територіальному центрі  соціального обслуговування  (надання соціальних послуги) Володимир-Волинського району утворено відділення організації надання натуральної  допомоги. У Локачинському територіальному центрі утворено відділення надання інноваційних та соціально-побутових послуг замість двох ліквідованих (відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги та відділення соціально-психологічної допомоги).

Ліквідовані територіальні центри у Луцькому (стаціонарне  відділення передано  Торчинській ОТГ) та Старовижівському районах (стацвідділення  передано Дубечненській ОТГ).

У складі територіальних центрів та Голобського центру надання соціальних послуг функціонує дев’ять «Університетів третього віку» (з них п’ять діють як окремі структурні підрозділи). До навчання за різними напрямками залучено 579 осіб.

Транспортні послуги отримали 1764 особи. Найбільше надано послуг
з перевезення спеціалізованим автомобілем особам з обмеженими фізичними можливостями територіальним центром м. Луцька (1702 чоловік).

В їдальні територіального центру м.Луцька безкоштовно гаряче харчування отримали 481 малозабезпечений громадянин.

У семи територіальних центрах діють пункти прокату технічних та інших засобів реабілітації. Першочергово засоби реабілітації видаються одиноким  непрацездатним громадянам та іншим категоріям громадян, які обслуговуються в структурних підрозділах територіального центру. Послугами скористалися 180 чоловік.

 1. Діяльність будинків-інтернатів

Організація роботи інтернатних закладів області здійснюється відповідно до вимог нормативних правових актів та документів-рекомендацій профільного міністерства з урахуванням контингенту підопічних, їх психологічних особливостей та компенсаторно-адаптаційних можливостей.

Проживає в шести інтернатних закладах 711 підопічних , з них 574 – у психоневрологічних інтернатах. 

 На виконання доручень  центральних  органів влади  з  метою недопущення  поширення гострих респіраторних  вірусних інфекцій, у тому числі спричинених коронавірусом COVID-19 до стабілізації  епідемічної  ситуації інтернатні заклади працюють в умовах карантинного режиму, заборонено доступ сторонніх осіб. Поселення в інтернатні  заклади  за наявності вільних місць відбувається тільки за наявності негативного результату  ПЛР -тесту на коронавірусну інфекцію.

VII. Запобігання та протидія домашньому насильству                     

У І півріччі 2020 року зареєстровано 2560 звернень щодо вчинення домашнього насильства.

На сьогодні в області утворено 22 мобільні бригади соціально-психологічної допомоги: в Горохівському, Іваничівському, Камінь-Каширському, Ківерцівському, Ковельському, Локачинському, Луцькому, Любешівському, Маневицькому, Ратнівському, Рожищенському, Старовижівському, Турійському, Шацькому районах, місті Володимир Волинському, Зарічанській, Зимнівській, Устилузькій, Рівненській, Оваднівській, Смідинській ОТГ та 1 обласна мобільна бригада.

У Вишнівській ОТГ створено робочу групу, яка здійснює заходи у сфері попередження насилля в сім’ї, гендерної дискримінації та протидії торгівлі людьми.

З початку року зареєстровано 220  виїздів  мобільних бригад.

При Волинському обласному центрі соціально-психологічної допомоги створений притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

У І півріччі 2020 року в притулку перебувало троє дорослих осіб та двоє дітей.

З метою інформування та співпраці у сфері протидії домашньому насильству на райони, міста й ОТГ області було надіслано листи про наявність вільних місць в закладі.

VIII. Протидія торгівлі людьми

В області встановлено 46 статусів особи, яка постраждала від торгівлі людьми, з них: 30 осіб постраждали від трудової експлуатації, 12 – від сексуальної, 2 – військовополонені, 2 – «наркокур’єри».

За І півріччя 2020 року до департаменту звернулося четверо осіб, які вважають себе постраждалими від торгівлі людьми. До Міністерства соціальної політики України готуються відповідні пакети документів.

 1. Внутрішньо переміщені особи

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2018 року № 944-р «Про затвердження плану заходів з реалізації Стратегії інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження довгострокових рішень щодо внутрішнього переміщення на період до 2020 року», з метою розв’язання проблем внутрішнього переміщення громадян, задоволення їх нагальних потреб департаментом розроблено та узгоджено план дій з виконання розпорядження.

На територію Волинської області станом на 01.07.2020 прибуло 2043 родини вимушених переселенців, до складу яких входить 3168 осіб.
У тому числі:

 • із Донецької області – 1516 осіб (711 жінок, 488 чоловіків, 317 дітей),
 • із Луганської області – 1150 осіб (474 жінок, 426 чоловіків, 250 дітей),
 • з АР Крим – 502 осіб (160 жінок, 212 чоловіків, 130 дітей).    
 1. Оздоровлення та відпочинок дітей

Оздоровча кампанія в області у цьому році стартувала в лютому направленням груп дітей на оздоровлення до державного підприємства «Український дитячий центр «Молода гвардія» (м.Одеса). Станом на звітний період у цей заклад направлено 26 дітей. Також, з лютого розпочалося оздоровлення дітей пільгових категорій у державному підприємстві МДЦ «Артек», який  розташований у Київській області. В цьому дитячому центрі оздоровлено 29 дітей.

Передусім оздоровлюються діти, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки: діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, діти з інвалідністю, діти із малозабезпечених та багатодітних сімей.

Наразі заїзди груп дітей на оздоровлення до дитячих центрів «Молода гвардія» та «Артек» скасовані у зв’язку із введенням карантину, спричиненого коронавірусом COVID-19.

З метою підготовки до оздоровчого сезону прийнято розпорядження голови облдержадміністрації від 04 червня 2020 року № 326 «Про організацію і проведення оздоровлення та відпочинку дітей у 2020 році». Розпорядженням голови облдержадміністрації від 03 червня 2020 року № 324 «Про новий склад обласної міжвідомчої комісії з питань організації і проведення оздоровлення та відпочинку дітей» оновлено склад цієї комісії.

Також, напрацьовано проєкт розпорядження голови облдержадміністрації «Про затвердження Плану заходів з реалізації у 2020 році Обласної цільової соціальної програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2016-2020 роки», яким будуть затверджені прогнозні показники з оздоровлення та відпочинку дітей пільгових категорій та мережа позаміських дитячих закладів, що працюватимуть у поточному році.

Однак відповідно до підпункту 6) пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2020 року №500 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» на період дії карантину, який встановлений до 31 липня ц.р., забороняється діяльність дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

Станом на 01.07.2020 проведено сім засідань комісії з питань ведення Державного реєстру майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей.
За рішенням комісії до Державного реєстру внесено дев’ять дитячих закладів.

Департамент соціального захисту населення Волинської обласної державної адміністрації