Сьогодні в Україні – День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни
Саме 22 червня 1941 року рано вранці нацистська Німеччина розпочала атаку на тогочасний Радянський союз. Так розпочалася німецько-радянська війна 1941-1945 років як складова, але основна частина Другої світової війни. Німецько-радянська війна тривала від 22 червня 1941 року до 8 травня 1945 року. ЇЇ бої стали одними з наймасштабніших у воєнній історії ХХ століття.
Для України Друга світова війна – національна трагедія, під час якої загинуло близько десяти мільйонів українців. Адже, на жаль, позбавлені власної державності, українці змушені були воювати за чужі імперські інтереси і часом вбивати інших українців. У розгромі нацизму брали участь українські солдати в лавах Радянської армії (понад 6 млн), вояки УПА (понад 100 тис.). Друга світова війна для України не обмежувалася лише бойовими діями та окупацією її сучасної території, а й включала участь українців у бойових діях на всіх воєнних театрах. Українці і вихідці з України перебували у військових з'єднаннях інших держав: Польщі (120 тис. у 1939 р.), США (до 80 тис. у 1945 р.), Канади (до 45 тис. у 1945 р.), Франції (до 5 тис. у 1940 році).
Тож саме як страшну трагедію її пам'ятають і згадують в усьому світі.
Наш священний обов’язок – навіки зберегти пам'ять про тих, хто відстояв перемогу в цій жахливій війні, тих, хто став жертвою смертельних жорен нацизму. Життєписи цих людей – уроки істинної мужності та патріотизму для сучасників.
Особливо сьогодні, коли ми досі потерпаємо від військової агресії на сході країни. Так, нині ми особливо гостро усвідомлюємо ціну свободи, миру та безпеки.
Вічна пам'ять загиблим. Честь і слава живим героям!
З повагою
Т.в.о. голови облдержадміністрації Олександр Киричук.