20190622112241.jpg, фото
22 червня 2019 року

В області триває підготовка до нового опалювального сезону

За попередній опалювальний сезон обсяг споживання природного газу для виробництва теплової енергії скоротився майже на 32 млн м3, у порівнянні з 2018 роком і, склав 3 486,6 млн м3. Це стало відомо 21 червня 2019 року, під час селекторної наради під керівництвом Віце-прем’єр-міністра України Геннадія Зубка щодо підготовки до нового опалювального сезону, у якій в режимі відеоселектору взяв участь т.в.о голови облдержадміністрації Олександр Киричук.
 
Зокрема, урядовець наголосив, що нині дуже важливо в турбулентний період виборчої кампанії прибрати політику і популізм з питань підготовки регіонів до нового опалювального сезону 2019-2020 рр. І в першу чергу говорити про комплексність заходів щодо технічної підготовки, регламентних робіт, фінансових взаєморозрахунків і найголовніше – забезпечення сталого проходження наступного опалювального сезону.
- Підготовка до опалювального – це планова робота з чіткими зонами відповідальності: місцевого самоврядування, ОДА, підприємств ТКЕ і комунальних служб, - відзначив Геннадій Зубко.
 
Окрім того, серед основних питань обговорили рівень розрахунків за енергоносії та заборгованість теплопостачальних та теплогенеруючих організацій. Зокрема, викликає занепокоєння те, що досі 56% всіх підприємств ТКЕ держави не уклали угоди щодо реструктуризації боргів з НАК «Нафтогаз», що впливає на їх фінансову спроможність і отримання номінацій на газ на наступний опалювальний сезон.
 
Тож по завершенні наради т.в.о. голови Волинської облдержадміністрації Олександр Киричук доручив готувати окрему нараду, аби розібратися із боргами, які мають підприємства водопостачання та водовідведення, а також теплогенеруючі організації.
 
Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.