20210827163713.JPG, фото
27 серпня 2021 року

Забезпечення населення області якісною та безпечною питною водою обговорили на засіданні ТЕБ та НС

Сьогодні, 27 серпня 2021 року, члени регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під керівництвом першого заступника голови Сергія Мовенка проаналізували стан забезпечення населення області якісною та безпечною для здоров’я людини водою та дотримання відповідних санітарних вимог підприємствами питного водопостачання.

За інформацією начальника управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області Назара Орела, в поточному році здійснено 95 заходів для встановлення порушень вимог санітарного законодавства – при функціонування 36 водопроводів та 6 об’єктів децентралізованого водопостачання.

Серед виявлених порушень основними є: потреба у заміні споруд водопідготовки, проведенні ремонтних робіт обладнання, приміщень водопроводів; неналежна організація зони суворого режиму санітарної охорони водозабірних споруд; відсутність відомчого лабораторного контролю питної води перед подачею населенню, а також підтвердження здійснення дезінфекції споруд та мереж водопостачання. Зазначені порушення фіксуються в основному на сільських водопроводах малої потужності.

«Також хочу зазначити, що оперативна інформація про аварії чи відключення на мережах систем водопостачання, результати відомчого лабораторного контролю не надходить вчасно до відомств Головного управління, що певним чином ускладнює роботу», – підсумував Назар Орел.

Що стосується оцінки якості питної води, протягом поточного року Волинською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби досліджено 121 зразок води – в тому числі 84 з джерел централізованого та 37 з децентралізованого водопостачання.

За результатами проведених досліджень, показників мікробіологічних відхилень не виявлено. Однак встановлено відхилення від нормативів за санітарно-хімічними показниками (зокрема за вмістом заліза): 3 водопроводів Володимир-Волинської ТГ Володимир-Волинського району та Підгайцівської ТГ Луцького району; а також 6 локальних артсвердловин мереж закладів освіти Камінь-Каширської ТГ Камінь-Каширського району, Рожищенської ТГ Луцького району, Ратнівської та Шацької ТГ Ковельського району.

Заслухавши доповідача, перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Мовенко доручив прописати у протоколі першочергові завдання щодо вирішення озвучених проблем: здійснити заходи щодо впровадження установок доочистки (знезалізнення) питної води – насамперед задля водозабезпечення закладів освіти, оздоровлення і відпочинку дітей, лікувальних та інтернатних закладів; вжити заходів щодо визначення балансоутримувачів мереж і споруд централізованого водопостачання та забезпечити наявність у них відповідних дозвільних документів; визначити перелік систем питного водопостачання, що потребують проведення ремонту, реконструкції чи модернізації та ряд інших заходів, спрямованих на дотримання гігієнічних вимог до питної води.

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації

Протокол №11 від 27.08.2021 року засідання Волинської регіональної комісії з питань техногенно-екологічногої безпеки і надзвичайних ситуацій